Авторизация

Вісті з Полтави - Сумський виробник біжутерії за 145 тисяч установить на полтавські тролейбуси нове навігаційне обладнання


Вісті з Полтави - Сумський виробник біжутерії за 145 тисяч установить на полтавські тролейбуси нове навігаційне обладнання


Сумський підприємець за 145 тис. грн установить нове навігаційне обладнання та за 50 тис. грн обслуговуватиме його протягом 2019 року


5 березня КП «Полтаваелектроавтотранс» уклало договори з сумським ФОП Світайло Марією Іванівною на покупку та подальше обслуговування нового навігаційного обладнання.



Перший договір комунальне підприємство підписало на суму 144 тис. 900 грн. Контракт передбачає встановлення приладів GPS та їх компонентів; діагностика обладнання, перепрошивка GPS-трекерів та демонтаж обладнання.






Всього підприємець має поставити «навігаційні прилади» у кількості 63 одиниць. Однак додаток до договору не опублікований, тому із самого тексту договору мало зрозуміло, про які саме прилади йде мова і скільки вони коштують.



Другий договір із ФОП Світайло передбачає технічне обслуговування та ремонт обладнання до кінця 2019 року. Замовник виплатить за послугу 50 тис. грн.



Експерт ГО «Східно-Європейської академії наук» Олексій Северин у групі ProZorro в Facebook звернув увагу, що ФОП Світайло має основний вид діяльності — «неспеціалізована оптова торгівля». А до березня 2017 року основним КВЕДом було «виробництво біжутерії та подібних виробів».






Навіщо змінювати нове обладнання?



Тут необхідно згадати про закупівлю у 2018 році GPS-реєстраторів для 65 тролейбусів за 580 тис. грн. В укладеному договорі тоді було прописано, що входить в «обладнання геонавігації»:


65 GPS-реєстраторів руху Глобус G-6 — 225 тис. грн;
65 додаткових модулів до аудіоінформатору — 244,5 тис. грн;
монтажний комплект обладнання — 60,8 тис. грн;
188 гучномовців (75 Вт) — 49,5 тис. грн.

Керівник КП «Полтавелектроавтотранс» Євгеній Зайцев повідомив, що замінювати потрібно не все обладнання. Його тільки потрібно «перепрошити». Також у планах встановити обладнання та «озвучку» в автобусах. Поки що у тестовому режимі за рухом окремих полтавських тролейбусів можна слідкувати на всеукраїнському сайті EasyWay. В майбутньому будуть відображатися зупинки, тролейбуси для маломобільних груп населення та точний час їх прибуття. Керівник підприємства також пояснив, що сумський ФОП запропонував найдешевші послуги, тому тут тільки «конкуренція».




На Easyway вже можна побачити рух тролейбусів на маршрутах № 1, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 15

Що таке «перепрошивка» у даному випадку і навіщо вона знадобилась? Попри попередні заяви КП «ПЕАТ», що підприємство планує безпосередньо укласти договори із попереднім постачальником обладнання — запорізьким підприємством «Елсітон» — ці плани, як бачимо, були змінені. Можливо, домовлятися із «Елсітоном» мав здібності тільки попередній виконавець робіт — приватна диспетчерська «Трек Сервіс Контроль». Втім, слово «перепрошивка» тут взято у лапки, тому що мова йде не про оновлення системи, а про заміну певних частин запорізького обладнання. Про об’єми такої заміни можна було б судити із додатків до договору, але вони відсутні.



Таким чином, заміна приватного диспетчера на комунального (що можна вважати позитивним) в частині використання GPS-трекерів призвела до того, що частину вартісного обладнання доведеться покласти на поличку. Це у найкращому випадку. До того ж на поличку потрапить обладнання, яке не прослужило й півроку.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка