Якщо окремі проекти ремонтів парків виконано «криворуко», то на інші може не вистачити бюджетних коштів
Періодична публікація на наших сторінках проектів ремонтів великих інфраструктурних об’єктів, наприклад, вулиці Соборності, або фонтану навпроти стадіону «Ворскла» викликала реакцію громадськості щодо їх доцільності.
Не винятком стала тема реконструкції парків і скверів Полтави. Нагадаємо, що відповідну Програму у 2018 році розширили на 30 об’єктів. Вона має загальний фінансовий обсяг — 169 млн грн.
Із нового згадаємо про капремонт парку «Корпусний сад» та замовлення проекту його реконструкції за 1,5 млн грн, а також про реконструкцію парку Незалежності за 60 млн грн.
Однак у Полтаві вже стало правилом — спочатку бурхливо обговорити та розкритикувати проект, але так і не дочекатися вводу в експлуатацію того чи іншого об’єкту. Найяскравіший приклад — басейн в авіамістечку.
Не винятком можуть стати й згадані парки та сквери.
Як повідомив «Полтавщині» заступник міського голови Олексій Чепурко:
— Грошей на ремонт парків немає, закладали кошти частково. Але точно можно сказати, що Корпусний парк у 2019 році не ремонтуватиметься, під великим питанням парк на Майдані незалежності.
При цьому значну частину проектів парків виконало ТОВ «Конкріт Інжинірінг». Наприклад, це реконструкція парку ім. Котляревського, 2 черга бульвару Богдана Хмельницького, сквер Панаса Мирного, «Майдан театральний», на провулку Першотравневому, зона відпочинку «На Подолі». Тільки за останню роботу товариство мало отримати 809 тис. грн. Місто частково заплатило «Конкріт Інжинірінгу» за виконані проекти, але пізніше Олексію Чепурку довелося назвати ці проекти «криворукими».
Наприклад, ремонт згаданого бульвару Богдана Хмельницького, де, наприклад, проектанти не передбачили заземлення ліхтарів і тепер УЖКГ змушено звернутися до правоохоронців, щоб повернути кошти за неналежно виконане замовлення. Через невдалий проект загальмувалася реконструкція й парку ім. Котляревського.
— Ці проекти доведеться серйозно переробляти, а на інші проекти поки немає коштів. Не виходить одночасно і усувати проблеми в проектах, і нову техніку купляти, і підвищувати зарплати працівникам комунальних підприємств, — додав Олексій Чепурко.
Тому поки роздивлятимемось та обговорюватимемо картинки та кошториси до них.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»