Незабаром діагностичні послуги надаватимуться за новою моделлю — з 1 липня пацієнти зможуть отримати їх безкоштовно. За них заплатить Національна служба здоров’я України (НСЗУ). У програму також ввійдуть деякі прості операції.
З липня цього року Національна служба здоров’я оплачуватиме 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра. «Безкоштовну діагностику» зможуть надавати і комунальні, і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з Національною службою здоров’я. Пацієнт сам обере, у який медзаклад звертатися.
— З 1 липня Уряд запроваджує програму «Безкоштовна діагностика» , яка включає 54 види досліджень. Серед них 20 аналізів, 6 видів УЗД, 4 види біопсії, мамографія, 5 видів рентгену, операції одного дня тощо. Усі аналізи та обстеження пацієнт може отримати абсолютно безкоштовно, якщо на них його направив «свій» лікар. На програму в Держбюджеті-2019 закладено 2 мільярди гривень, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
На сайті Міністерства охорони здоров’я України зазначили, що в програму «Безкоштовна діагностика» увійдуть:
12 нових аналізів — додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба сімейному лікарю.
Мамографія і 5 видів рентгену: грудної клітки, суглобів, хребта, кісток і приносових пазух.
Ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи.
6 видів УЗД: шлунково-кишкового тракту, нирок, сечового міхура, артерій ніг, щитовидної і молочної залоз.
4 види біопсії під контролем УЗД: щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз.
Видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах.
Також «Безкоштовна діагностика» включатиме ендоскопічні дослідження і операції одного дня: стравоходу, шлунку, дванадцятипалої і товстої кишки, сечового міхура, трахеї і бронхів.
Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак впевнений: наш регіон готовий до змін.
— Зараз важливо, щоб Національна служба здоров’я України розробила порядок. Зі служби до нас приїжджали фахівці — обговорили принцип дії електронного направлення, відшкодування закладам за надані послуги. Воно відбуватиметься за принципом «гроші ходять за пацієнтом», — зауважив Віктор Лисак.
Про можливість отримати «Безкоштовну діагностику» свідчатиме однойменна наліпка на дверях поліклініки. Головне, щоб пацієнти уклали угоду з сімейним лікарем, якщо цього ще не зробили, наголосив головний медик області.
На Полтавщині сім із десяти людей вже підписали декларації з лікарями та будь-якої миті можуть безкоштовно отримати консультацію фахівця або допомогу.
Декларацію можна заключити з будь-яким спеціалістом, незалежно від місця прописки. Це один з принципів медреформи — дати людям можливість самим обирати своїх фахівців.
Важливо також пам’ятати, що у кожного лікаря є ліміт на кількість декларацій, які він може заключити. Їх кількість не може перевищувати 2000. Тому фахівці радять не відтягувати з укладанням декларацій і визначитися з сімейним лікарем вже сьогодні. Щоб укласти угоду вам потрібно:
Прес-служба Полтавської ОДА