З початку року у Полтаві поліцейські розслідують справу привласнення бюджетних коштів, виділених на капремонт провулку Товарного — посадовці запевняють, що заплатили за виконані роботи
Слідче управління ГУНП в Полтавській області проводить розслідування справи розтрати коштів, призначених для капремонту провулку Товарного у Полтаві. Слідчі підозрюють у змові посадовців УЖКГ та службовців підрядної організації ТОВ «Асфер груп». Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.
Матеріали щодо можливого заволодіння бюджетом надійшли до слідчих від управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Нацполіції України. На їхню думку, службові особи управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому змовилися зі службовцями ТОВ «Асфер груп».
Договір на капітальний ремонт провулку Товарного з влаштуванням майданчика для паркування УЖКГ уклало з «Асфер груп» 30 липня 2018 року. Компанія виграла відповідний тендер, на якому єдиний конкурент — ТОВ «Будівельник 2016» — навіть не намагався торгуватися. Вартість виконання робіт, за контрактом, склала 6,8 млн грн.
За даними ProZorro, наприкінці грудня 2018-го, договір дещо змінили. Сторони погодилися зменшити обсяг робіт. У результаті підрядник отримав на мільйон менше — 5,7 млн грн. Це підтверджують і дані порталу публічних фінансів Є-data.
За даними Є-data, загалом на ремонт провулку Товарного з бюджету пішло 6,2 млн грн. Це разом із розробкою та експертизою проекту, авторським і технічним наглядом.
11 грудня 2018 року — ще до публікації повідомлення про виконання договору — правоохоронці виїхали на місце та перевірили стан виконання робіт. Вони встановили, що роботи, визначені умовами договору, підрядник не провів.
На ґрунті отриманих матеріалів, 3 січня 2019-го, слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб).
Правоохоронці звернулися до державних аудиторів та попросили виділити спеціаліста для участі у перевірці УЖКГ. Мета — дослідити питання стану здійснення ремонтних робіт та провести контрольні заміри по виконаних роботах на пров. Товарному.
14 січня Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області попросило надати первинні документи, відповідно до яких можливо зіставити обсяги виконаних робіт, підтвердити або спростувати факт виконання робіт, проведених ТОВ «Асфер груп».
Аби отримати такі документи, слідчі звернулися до суду. Також вони клопотали про доступ до інформації з рахунків підрядної організації та про проведення комплексної судової економічної та будівельної експертизи.
Окрім того, схоже, слідчі не виключають, що УЖКГ та «Асфер груп» користувалися послугами конверт-центрів. Правоохоронці попросили дозвіл на проведення почеркознавчих експертиз та на тимчасовий доступ до низки документів, аби перевірити:
Усі ці клопотання задовольнила суддя Людмила Савченко.
«Полтавщина» відвідала місце ремонту і з’ясувала: підрядник дійсно влаштував на провулку майданчик для паркування транспортних засобів та закатав асфальтом частину дороги. Втім, асфальтове покриття є не на всій довжині вулиці, а там, де його поклали, трапляються місця із «закатаними» каналізаційними люками, не обробленими узбіччями та розбитими колекторами.
Нагадаємо, що договір на виконання цих робіт уже закритий. Профільний відділ управління ЖКГ провів технагляд виконання капремонту і підписав його.
Ситуацію роз’яснив в.о. начальника УЖКГ Полтавського міськвиконкому Костянтин Малько. За його словами, договір на 6,8 млн грн не передбачав капітальний ремонт усього провулку. Сума була розрахована на облаштування майданчика та асфальтового покриття уздовж 3-го пляжу та двох дотичних на цій ділянці доріг.
Також Костянтин Малько зазначив, що підрядник виконав не всі заплановані роботи і, відповідно, отримав за це менше коштів. Доробляти ремонт за нього буде вже інший підрядник, який отримає замовлення цього року.
Стосовно недоліків уже виконаних робіт, посадовець пообіцяв відправити на місце фахівців та перевірити це. Якщо вони дійсно є, ТОВ «Асфер груп» зобов’яжуть переробляти ділянки власним коштом.
На питання, як, за наявності недоліків, фахівці управління підписали технічний нагляд підряднику, Костянтин Малько не відповів.
Наразі поліцейські продовжують вести слідство. Повідомлення про підозру поки нікому оголошено не було. Якщо правоохоронцям вдасться встановити коло підозрюваних, їм може загрожувати від 3 до 5 років обмеження волі або від 3 до 8 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Нагадаємо, ТОВ «Асфер груп» також виконував оновлення 3-го міського пляжу у якості субпідрядника ТОВ «БК «Енергосфера», з яким «конкурував» на тендері. Протягом минулого року генпідрядник отримав 7,1 млн грн з 14 млн грн, які передбачені договором. У лютому 2019 року депутати міськради виділили на завершення робіт 3 млн грн.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»