Авторизация

Вісті з Полтави - Першокласники НУШ на Полтавщині навчаються граючись, вчаться працювати в команді та висловлювати думки


Вісті з Полтави - Першокласники НУШ на Полтавщині навчаються граючись, вчаться працювати в команді та висловлювати думки

Першокласники НУШ вчаться працювати в команді

Продовжуємо розповідати про зміни в Стандарті початкової освіти, пов’язані з впровадженням Нової української школи в усій країні. В 2-й частині ви дізнаєтеся про наступні особливості НУШ: роботу в команді, дослідження і вміння вчитися, емоційний інтелект і вміння спілкуватись, інтегроване навчання.


Нова українська школа — це реформа загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки спільно з сотнями вчителів і управлінців з освіти по всій Україні. 



— Хоч зараз і здається, що зміни відбуваються у швидкому темпі, насправді на це пішло кілька років наполегливої праці багатьох освітян. Ми запускаємо процес змін, і дуже важливо, щоб він став невідворотним. Інституційні зміни тривають, і попереду ще багато роботи. Та головне — в класах — між учнями і вчителем, — говорить про НУШ Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.




Уміння вчитися — навичка, яка стане в пригоді кожній людині


Цьогоріч по-новому навчаються 448,5 тисяч першокласників, з яких 15 тисяч із Полтавщини

Цьогоріч по-новому навчаються 448,5 тисяч першокласників, з яких 15 тисяч із Полтавщини.



Робота в команді



Дуже складно передбачити, у якому світі житимуть наші діти — адже він швидко змінюється. Проте із впевненістю можна сказати, переконані в МОН, що їм потрібно буде вміти працювати в команді й співпрацювати. Саме тому значну частину навчального часу в НУШ присвячують роботі в групі. Причому школярі не просто разом розв’язуватимуть, наприклад, математичні приклади, а робитимуть проекти і спільно шукатимуть рішення проблем.



Дослідження і вміння вчитися



Уміння вчитися — це ще одна навичка, яка стане в пригоді кожній людині. Адже у світі, який швидко змінюється, потрібно не відставати, а значить — уміти самостійно навчатись. Саме тому навчання в НУШ буде побудоване на дослідженнях: дитина самостійно шукатиме відповіді на запитання, осмислюватиме вивчене, а вчитель допомагатиме їй у цьому.



Тому в НУШ діти часто навчатимуться, граючись. Це означає, що вони опановуватимуть той самий навчальний матеріал, але в інший спосіб. Вчителю не потрібно буде більшість часу розповідати щось класу, стоячи біля дошки. Через гру, тобто моделюючи ситуацію із додаванням руху, гумору й творчих завдань, учні зможуть дізнатись набагато більше, переконані в МОН.



Емоційний інтелект і вміння спілкуватись 



Людина з розвиненим емоційним інтелектом розуміє власні емоції, керує ними й дослухається до відчуттів інших. Навчання цьому — одне з важливих завдань Нової української школи. Тому дітям пропонуватимуть висловлювати свої почуття і думки, слухати один одного і не робити людині щось, що їй неприємно. Цьому, зокрема, навчатимуть під час ранкового кола — щоденної зустрічі, на якій діти обговорюватимуть свій емоційний стан, власні думки, актуальні питання класного і шкільного життя, або ж просто говоритимуть на цікаві їм теми.



Інтегроване навчання



У реальному світі немає мононаукових процесів — кожен пов’язаний з різними науками. Аби діти розуміли взаємозв’язки й мали цілісну картинку світу, у початковій школі пропонується інтегрувати, тобто об’єднати, предмети. Наприклад, рослини вивчатимуть не тільки з точки зору ботаніки , а й додаватимуть до цієї теми знання з географії, екології, математики, хімії, мови й літератури.


ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?