У Полтавській ОДА під час апаратної наради розглянули кілька питань. Серед основних: передача ділянок сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність ОТГ та стан забезпечення області медичними імунобіологічними препаратами.
Під час наради учасники обговорили забезпечення області вакцинами. Вже вкотре зазначили, що їх достатньо, але люди не завжди використовують цю можливість.
— Ми маємо розуміти головне — легше попередити хворобу, ніж боротися з її наслідками. Область забезпечена вакцинами, далі — це питання кожного, робити йому щеплення чи ні, — зазначив очільник Полтавської ОДА Валерій Головко.
Задля забезпечення інформування населення області щодо важливості вакцинування проводять тематичні заходи. Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, спільно з UNICEF створили консультаційний центр. Регулярно проводяться тематичні центри.
На сьогодні забезпечення вакцинами з різних захворювань здійснюється у повному обсязі. Проведено 30 роз’яснювальних тренінгів. За спеціальними програмами проінформували та навчили 686 осіб.
Також у ході засідання обговорили стан виконання на території Полтавської області розпорядження Кабінету Міністрів України щодо передачі ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну.
Алгоритм передачі єдиний для усіх. Перший етап: клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадастру про передачу земель. Другий етап — передача земель в межах ОТГ, третій включає в себе реєстрацію земельних ділянок в кадастрі. Четвертий, заключний — передача земель в комунальну власність.
На засіданні акцентували увагу на тому, що перш за все ця реформа направлена на об’єднані територіальні громади. Завдяки ній ОТГ зможуть самостійно розпоряджатись земельними ділянками на своїх територіях, а це додатковий стимул для розвитку громад. Самостійність приймати рішення та розпоряджатися своїми ресурсами — основа проведення децентралізації.
— Щодо передачі ділянок сільськогосподарського призначення з державної власності комунальним установам. Тішить, що область у лідерах з реалізації постанови Кабміну. Звичайно, що це тривалий процес і дехто ще боязно відноситься до цього питання. Проте, це єдиний правильний шлях — передача влади та ресурсів на місця. Так і працює децентралізація, — додав перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.
Наразі в області налічується 39 ОТГ. Частину земель вже передали у комунальну власність до існуючих об’єднаних територіальних громад. За минулий рік сумарна площа переданих земель склала — 91105,4115 га. Залишилось 16037, 9177 га, які планують передати до кінця цього року.
Нагадаємо, що у січні 6 ОТГ Полтавської області підписали меморандум про передачу земель сг призначення. До кінця квітня цього року вони стануть повноправними розпорядниками сільськогосподарських земель.
Прес-служба Полтавської ОДА