Авторизация

Вісті з Полтави - Посадовець судової адміністрації отримав хабар з ремонту Київського райсуду Полтави — подробиці справи


Вісті з Полтави - Посадовець судової адміністрації отримав хабар з ремонту Київського райсуду Полтави — подробиці справи


Високопосадовець Полтавського управління ДСА отримав 248 тисяч гривень за сприяння при ремонті покрівлі Київського райсуду Полтави


14 січня правоохоронці затримали за підозрою у хабарництві заступника начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області Віталія Федька. За даними Генпрокуратури, посадовець вимагав та отримав 248 тис. грн від керівника підприємства. Частину хабара він сховав у холодильник.



За інформацією СБУ, Віталій Федько налагодив механізм одержання неправомірної вигоди від місцевих підприємців за безперешкодне здійснення господарської діяльності. Вартість «послуг» становила 15% від загальної суми укладених договорів з ремонту приміщень судів.



За два дні після затримання, 16 січня, для посадовця обрали запобіжний захід — тримання під вартою упродовж двох місяців із правом внесення 249,7 тис. грн застави. 21 січня Печерський райсуд Києва опублікував текст відповідної ухвали. З документа стали відомі подробиці справи.



Віталія Федька призначили на посаду заступника начальника теруправління ДСА України в Полтавській області у 2008 році. До його обов’язків входило забезпечення належних умов діяльності судів загальної юрисдикції, головування в тендерному комітеті, виконання обов’язків начальника теруправління у разі його відсутності, виконання доручень начальника.




Віталій Федько

13 липня 2018 року полтавське управління ДСА оголосило тендер на заміну покрівлі будівлі Київського райсуду Полтави (пров. Хорольський, 6). За результатами відкритих торгів, 6 серпня комісія тендерного комітету, керував якою Віталій Федько, обрала переможцем конкурсу ТОВ «Українська Альтернатива». Компанія запропонувала виконати роботи за 1,7 млн грн. 21 серпня із нею уклали договір. За його умовами, ремонт повинен був бути виконаний до 1 листопада.



За місяць директор компанії попросив у ДСА виконати попередню оплату за договором — 30%, тобто 495,7 тис. грн. Кошти були потрібні для придбання матеріалів. Гроші поступили на рахунок виконавця 25 вересня.



Наступного дня директор прибув до кабінету Віталія Федька, аби обговорити виконання будівельних робіт. Саме цей посадовець виступав як контактна особа у закупівлі. Він перепитав, чи надійшла попередня оплата на рахунок та заявив, що фірма повинна віддати йому 15% від вартості договору за сприяння у виконанні його умов, підписанні актів виконаних робіт, погодженні та своєчасній оплаті вартості усіх виконаних товариством робіт.



Директор звернувся до правоохоронців. Ті відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 ККУ (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі або службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди). Ловити можливого корупціонера вирішили «на гарячому».



30 листопада він прийшов до Віталія Федька, аби погодити продовження термінів виконання договору через погіршення погодних умов. Той сказав, що підпише документи щодо оплати вартості виконаних робіт, якщо отримає 248 тис. грн (ті самі 15% від договору).



Після виплати усієї вартості заміни покрівлі Віталій Федько нагадав про себе підряднику. Під час зустрічі він повторив, що потрібно сплатити 248 тис. грн. При собі таких коштів чоловік не мав. Тому за тиждень повернувся із частиною грошей та «під контролем працівників правоохоронних органів» (ймовірно, із прихованими мікрофоном та/або камерою). За вказівкою заступника начальника теруправління ДСА, він поклав 148 тис. грн у пуф.



Другу частину хабара — 100 тис. грн — підрядник приніс за місяць, 14 січня. Віталій Федько попросив покласти їх до холодильника, який стояв у шафі в його кабінеті. Після передачі грошей посадовця затримали.












За даними ProZorro, зі сторони виконавця договір на ремонт покрівлі Київського райсуду Полтави підписав директор Віталій Литвиненко, який водночас є і власником товариства.



Згідно з інформацією НАЗК, людина з таким же ПІБ, як у власника ТОВ «Українська Альтернатива», обіймає посаду головного спеціаліста організаційно-контрольного відділу Департаменту територіального контролю Харківської міськради.



За даними Мін’юсту, фірма була зареєстрована у 2013 році в смт Бабаї Харківського району. Відповідно до інформації з ProZorro, працювати із бюджетними організаціями «Українська Альтернатива» почала з літа 2018 року. Наразі вона має 4 контракти на загальну суму 5,9 млн грн. Усі — із теруправлінням ДСА у Полтавській області.



Якщо врахувати версію СБУ про те, що це був не єдиний випадок і Віталій Федько організував механізм отримання хабарів, можна припустити, скільки він отримав лише від ТОВ «Українська Альтернатива». Відповідно до вартості укладених договорів, ця сума близька до 880 тис. грн.



Під час обрання посадовцю запобіжний захід слідчі звертали увагу суду на ризики, що підозрюваний може:


переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
незаконно впливати на свідків, інших у цьому ж кримінальному провадженні (має впливових знайомих та знає адресу заявника);
перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином (обізнаний про форми та методи роботи правоохоронних органів);
вчинити інше кримінальне правопорушення.

Тому правоохоронці просили взяти Віталія Федька під варту. Суддя Віталій Писанець клопотання задовольнив, але, за законом, був зобов’язаний визначити альтернативний запобіжний захід у вигляді застави.



Для забезпечення розслідування, яке проводять кияни, на підозрюваного поклали обов’язки:


не відлучатися із Полтави без дозволу слідчого, прокурора або суду;
повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
утримуватися від спілкування зі свідками й особами, що входять до складу тендерного комітету ТУ ДСА України в Полтавській області та іншими особами, що мають відношення до даного кримінального провадження;
здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну.

Нагадаємо, у Лубнах виконують заміну покрівлі міськрайонного суду за 1,4 млн грн. Кошти виплатили повністю, але роботи ще не завершені. Перекриття закінчують у сніг.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?