На офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації оприлюднений проект рішення обласної ради «Про припинення діяльності обласної комунальної установи "Полтавський музей дальньої авіації". Музей знаходиться за адресою: Полтавська область, Полтавський район, с. Щербані, вул. Центральна.
Згідно цього рішення, якщо воно буде прийняте, Управління культури Полтавської облдержадміністрації повинно буде прийняти від ліквідаційної комісії архівну та іншу документацію, що пов’язана з діяльністю обласної комунальної установи "Полтавський музей дальньої авіації". Управління має також забезпечити передачу музейних предметів державної частини Музейного фонду України ОКУ "Полтавський музей дальньої авіації" на постійне зберігання іншим музеям відповідно до вимог чинного законодавства.
Контроль за виконанням рішення покладуть на постійну комісію обласної ради з питань бюджету та управління майном.
Довідково: Унікальний Полтавський музей дальньої авіації під відкритим небом існує з20.06.2007 року. До експозиції музею увійшли 9 літаків різного призначення та авіаційні засоби ураження - авіаційні бомби вагою від 100 до 9000 кг, авіаційні крилаті ракети КСР-2, КСР-5, Х-22, а також експонати аварійно-рятувального спорядження.
На території музею встановлено пам’ятник військовослужбовцям Червоної армії та ВПС США, які загинули у червні 1944 року під час нальоту фашистської авіації. До сторіччя з дня народження видатного вченого у космічній галузі, уродженця Полтави Ю.В. Кондратюка на території музею також встановлено пам’ятний знак.Таке повідомляється на офіційному сайті музею.
Вікіпедія повідомляє, що музей створений на основі летовища, започаткованого у 20-ті роки XX століття, і яке пройшло шлях від цивільного аеродрому для забезпечення перших в Україні пасажирських авіаліній до однієї з наймогутніших стратегічних авіабаз світу.
Початком формування музейної експозиції можна вважати 1987 рік, коли поряд з навчальним корпусом 185-го гвардійського важкого бомбардувального авіаційного полку на довічну стоянку встановлений легендарний літак Ту-16, який знаходився на озброєнні дальньої авіації СРСР майже 40 років.
Після закінчення холодної війни у Полтаві залишилася єдина, на території України, важка бомбардувальна авіаційна дивізія, на озброєнні у якої перебували далекосяжні бомбардувальники-ракетоносці Ту-22М3 та навчальні літаки далекосяжної авіації Ту-134УБЛ. Дивізія остаточно розформована в 2006-му році, усі літаки мали бути знищені, але у травні 2007 року, завдяки ентузіазму колишніх військових льотчиків, створено обласне комунальне підприємство «Музей дальньої авіації», експонатами якого стали літаки, що підлягали знищенню.
Источник: http://visti.pl.ua