Авторизация

За 2015 ріку міський ЦНАП звертався кожен шостий полтавець

За 2015 ріку міський ЦНАП звертався кожен шостий полтавець
За 2015 ріку міський ЦНАП звертався кожен шостий полтавець

За минулий рік у Полтавській міськраді надали 54 377 адміністративних послуг. Тобто, кожен шостий полтавець мав у них необхідність.

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) - це постійно діюча установа, створена на базі міської ради чи державної адміністрації, яка є оператором надання адміністративних послуг інших державних установ. Тобто, це своєрідний посередник між державою та громадянином.

Найчастіше полтавці зверталися у ЦНАП, щоб оформити та отримати паспорт, вклеїти фото, змінити реєстрацію. Усього таких звернень у 2015 році було 43 453. Цікаво, що найбільше таких звернень було у жовтні – грудні.

На другому місці за частотою звернень громадян з великим відривом знаходяться адміністративні послуги, які надає Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції. У 2015 році полтавці майже 4 тисячі разів зверталися у міський ЦНАП, щоб зареєструвати декларацію про початок виконання підготовчих, будівельних робіт або про готовність до експлуатації. Не набагато менше звернень було і щодо послуг, які надає Державний геокадастр - 2 650 разів, третє місце.

Досить часто - 2 323 рази - полтавці зверталися у міськраду, щоб отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами за межами міста, на рух габаритного транспорту або на перевезення вантажів.

На п’ятому місці за кількістю звернень полтавців знаходяться послуги, які надає департамент екологічних та природних ресурсів ОДА. Через міський ЦНАП за ними звернулося 450 разів. В основному це дозволи на викиди забруднюючих речовин у повітря, на спеціальне водокористування, використання природних ресурсів.

Трохи менше - 420 послуг - у ЦНАПі надали щодо дозволів на порушення об’єктів благоустрою. В основному звернення припадали на теплий період року.

З огляду на досить велику кількість запитів до ЦНАПу фахівці вбачають необхідність у електроніфікації усіх адміністративних послуг, а в першу чергу - найпоширеніших із них.

- Якщо людині потрібна довідка чи витяг, то набагато зручніше було б отримувати їх у електронному форматі, - вважає Юрій Нестуля, виконавчий директор Інституту аналітики та адвокації. - Звісно, якщо потрібна довідка з мокрою печаткою, все одно доведеться іти до відповідної установи. Та, сподіваюся, і необхідність у мокрих печатках відпаде, адже ми все ж живемо у цифровій добі.
Також він наголошує, що електроніфікація полегшить не лише життя громадян, але й власне працівників ЦНАПів.

- Електронні послуги передбачають і введення електронного урядування, - пояснює Юрій Нестуля. - Воно не замінить працю живих людей, але неабияк полегшить життя працівників і зробить їхню роботу набагато ефективнішою.
Нагадаємо, що з метою удосконалення роботи ЦНАПу у Полтаві та Луцьку оголошено конкурс журналістських матеріалів з висвітлення проблематики надання адміністративних послуг у Полтаві. За деталями звертайтеся на електронну адресу [email protected].

Дослідження здійснене Інститутом аналітики та адвокації за підтримки Європейського союзу та Асоціації аналітичних центрів за Відкрите суспільство (PASOS).

Источник: http://visti.pl.ua
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?