Травень – чудовий час для активного відпочинку і змістовного дозвілля. І не обов’язково їхати кудись далеко, адже цікаві тематичні свята проходитимуть у різних населених пунктах Полтавської області. Куди, коли, кому і чим краще їхати рекомендує туристичний клуб InGreen.
2 травня – обласне свято "Воскресни Писанко" у Карлівці
ДЕТАЛІ: На другий день Великодня у місті Карлівці вже 13-й раз відбудеться фестиваль народних ремесел, покликаний зберегти та відродити національні традиції та популяризувати народне мистецтво. Учасниками великоднього вернісажу традиційно є визнані майстри та аматори народної творчості. Проходять майстер-класи по писанкарству, бісероплетінню, святковий концерт . Цікавим для учасників свята будуть і дев’ять залів Карлівського історико-краєзнавчого музею та постійно діюча виставка писанок Заслуженого Майстра народної творчості України уродженця міста Калівка Ніколаєвського І. О.
РЕКОМЕНДУЄМО для батьків з дітками, любителів історії та народних промислів.
ЯК ДІСТАТИСЯ: із центрального автовокзалу Полтави зранку їде рейсовий автобус у Карлівку. Вартість дороги до 30 грн. Їхати менше години.
2 травня – кінно-спортивне свято у Дібрівці
ДЕТАЛІ: 2 травня виповнюється 128 років від заснування Дібрівського державного кінного заводу. Програма заходу передбачає кінні перегони, конкур та концерт. Участь у змаганнях братимуть професіонали й аматори кінного спорту з усієї України. Вершники продемонструють власну майстерність наїзників і навики чотириногих підопічних. Переможці будуть урочисто нагородженні медалями, грамотами та спеціальними призами від генерального спонсору ТМ "Гармонія".
РЕКОМЕНДУЄМО для батьків із дітками, любителів тварин та активного відпочинку на свіжому повітрі.
ЯК ДІСТАТИСЯ: село ДІбрівка знаходиться за 12 км від міста Миргород, тож доїхати з Полтави до Дібрівки громадським транспортом без пересадо досить складно. Тому найкращий варіант – це приєднатися до екскурсії від туристичного клубу InGreen і відвідати не лише свято, а ще й приватну ферму страусів. Вартість комплексної екскурсійної програми від 170 грн. Подорож з 08.00 до самого вечора.
7 травня – обласне свято "Пісні бузкового гаю" у Диканьці
ДЕТАЛІ: У другій декаді травня, коли зацвітає бузок, у Диканському районі відбуваються народні гуляння – обласне свято "Пісні Бузкового гаю". У програмі свята - виступи колективів художньої самодіяльності, огляд "Містечка майстрів", "Пасіки Панька Рудого", "Фотосалону Солохи", "Кузні Вакули". Гості смакують галушками, варениками, шашликами, затіркою, доводять свою спритність і витривалість у спортивних змаганнях та розвагах. Також у Диканьці можна відвідати унікальну Миколаївську церкву та єдину в Україні Тріумфальну арку.
РЕКОМЕНДУЄМО для батьків із дітками, любителів природи та активного відпочинку на свіжому повітрі
ЯК ДІСТАТИСЯ: із Автостанції №3 їздить рейсовий автобус в Диканьку. Але свято проходить у Бузковому гаю за декілька кілометрів від центру села. Тож краще їхати організованою групою із туристичним клубом InGreen щоб дізнатися коли був закладений Бузковий гай та чому Гоголя назвали Миколою. Участь у подорожі – 80 грн.
14 травня – обласне свято народної творчості "Решетилівська весна"
Цього року свято буде проходити вже 21-й раз. Щороку свято збирає знаних майстрів-килимарів, вишивальниць, художників, їхніх учнів та численних поціновувачів народного мистецтва. Стартує фестиваль на порозі Центру культури і дозвілля "Оберіг", у художній галереї якого можна помилуватися виробами всесвітньо відомих килимарів. Тут же, на подвір’ї Центру, працюють творчі майстерні і майстер-класи, де початківці можуть перейняти секрети творчості знаних килимарів і вишивальниць, опанувати навичками гончарної справи, лозоплетіння, малюнка на склі чи відвідати виставку "Перлини учнівської творчості", оцінити красу та стиль одягу від Агенції моделей Решетилівського професійного художнього ліцею.
РЕКОМЕНДУЄМО для батьків з дітками, любителів вишивки та відпочинку на змістовного дозвілля на свіжому повітрі.
ЯК ДІСТАТИСЯ: із центрального автовокзалу зранку кожної години відходить рейсовий автобус Полтава-Решетилівка. Вартість дороги до 20 грн. Їхати менше 1 години.
21 травня - Обласне свято "Барви Лемківщини"
ДЕТАЛІ: 6-й Міжрегіональний фестиваль лемківської культури
"Барви Лемківщини" проходить в Зінькові, адже Зіньківщина стала рідною домівкою для 57 сімей лемків, які в результаті сумнозвісної операції "Вісла" були переселені з села Кам’янна Новосанчівського повіту Краківського воєводства Польщі. Кілька сот мешканців гірських Карпатських Бескид у 1945 році поселилися в селах Лютенські Будища, Шилівка, Соколовщина, Горобці, що на рівнинній Полтавщині. Щороку фест збирає все більше і більше спраглих до говірки, звичаю, лемківської пісні . Слід відмітити ,що на Лівобережній частині України подібне свято відбувається лише в Зіньківщині.
РЕКОМЕНДУЄМО для любителів активного відпочинку на свіжому повітрі та колоритних мистецьких заходів.
ЯК ДІСТАТИСЯ: вперше в цьому році свято пройде не в селі Лютенські Будища, а в місті Зіньків, куди зранку їде багато автобусів і з центрального автовокзалу і з АС-3, тож доїхати дуже просто за 2 години і не дорожче 50 грн.
28 травня - обласне свято "Козацької слави цілюще джерело" на Шар-Горі
ДЕТАЛІ: 30 вересня 1995 року, до 900-річчя першої літописної згадки про поселення Говтва, на Шар-горі проведено обласне свято "Козацької слави цілюще джерело" , на якому відкрито пам’ятний знак козакам від нащадків. Відтоді це свято проводиться щороку наприкінці травня, або на початку червня. Гості стануть свідками театралізованого козацького дійства, матимуть привід поспілкуватися у дружному колі, поринути у часи козацької минувшини, відчути себе нащадками славних пращурів, продовжувачами традицій.
РЕКОМЕНДУЄМО для батьків із дітками, любителів козацьких розваг та активного відпочинку на свіжому повітрі.
ЯК ДІСТАТИСЯ: на місце проведення свята немає рейсового транспорту. Вже декілька років поспіль велосипедна спільнота міста організує спільну подорож на велосипедах на свято. Увага – дата свята може бути уточнена і перенесена на початок червня.
29 травня - обласне свято кобзарського мистецтва "Взяв би я бандуру" у Великій Багачці
ДЕТАЛІ: Свято започатковано в 1989 році на честь земляка - відомого українського кобзаря Федора Кушнерика. Тож цього року воно пройде в 28-й раз. Традиційно захід розпочинається біля пам’ятників Великим Кобзарям: Тарасу Шевченку й Федору Кушнерику і поступово, з танцями та співами, переміщується на літній концертний майданчик парку відпочинку. Самобутня народна творчість представлена фольклорними колективами. Народні умільці - вишивальниці, різьбярі, гончарі, художники, майстри з лозоплетіння - гостинно зустрічають відвідувачів у "Містечку майстрів", демонструють витвори декоративно-прикладного мистецтва.
РЕКОМЕНДУЄМО для любителів активного відпочинку на свіжому повітрі та колоритних мистецьких заходів.
ЯК ДІСТАТИСЯ: із центрального автовокзалу Полтави зранку їде рейсовий автобус у Велику Багачку. Дорога займає до 2 годин та коштує близько 50 грн.
І наостанок, якщо Ви не хочете нікуди їхати, 21 травня у місті Полтава на Театральній площі пройде 2-й Міжрегіональний туристичний фестиваль "Гастрономічна гостинність Полтавщини".