Авторизация

На сесії Полтавської облради прогнозовано відмовили у дозволах на розробку надр

На сесії Полтавської облради прогнозовано відмовили у дозволах на розробку надр
На сесії Полтавської облради прогнозовано відмовили у дозволах на розробку надр

Валерій Головко / Фото np.pl.ua

Депутати сьогодні під час шостої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання відмовили у видачі публічному акціонерному товариству “Укргазвидобування” спеціального дозволу на видобування газу природного, конденсату, супутніх компонентів (гелію, етану, пропану, бутану) Горобцівсько-Відрадненського родовища на території Полтавського, Решетилівського та Новосанжарського районів Полтавської області.

Також відмовлено і товариству з обмеженою відповідальністю "АРКОНА ГАЗ-ЕНЕРГІЯ" у видачі спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, конденсату Свистунківсько-Червонолуцької площі на території Гадяцького та Лохвицького районів Полтавської області.

Такий результат був прогнозований, адже депутати Полтавської облради вже протягом тривалого часу відмовляються видавати дозволи видобувникам, сподіваючись від уряду на зміни правил їхньої співпраці з місцевими громадами.

Однак, Голова Полтавської ОДА вважає таке рішення недалекоглядним. Про це Валерій Головко написав у Фейсбук:

"Про міст через Сулу (у Лохвиці) і не лише. Сьогодні на позачерговій сесії Полтавської обласної ради депутати не погодили надання дозволу на розширення вже існуючої площі для ПАТ "Укргазвидобування". Державна компанія пропонувала виділити 19 мільйонів гривень у рамках соціальної угоди. 18 з них планувалося перенаправити на терміновий ремонт мосту в селі Млини, аби розпочати якомога швидше роботи.


Але рішення не приняте... Міст буде відремонтовано, незалежно від ситуації, що склалася. Адже він є складовою проекту реконструкції всього автошляху з Пирятина до Лохвиці, який пройшов затвердження в Кабінеті міністрів. Реконструкція здійснюватиметься за рахунок коштів обласного та державного бюджетів.

Питання в іншому: послідовність заключається не тільки у блокуванні діяльності нафтогазової галузі, а й у напрацюванні умов співпраці. Це має бути обговорення вимог, які висувають органи місцевого самоврядування щодо участі компаній у соціальному розвитку територій, відшкодування збитків довкіллю тощо. Все це має бути прописане в умовах співпраці. Якщо депутатів нинішнього скликання не влаштовують засади співпраці з підприємствами ПЕКу, які діяли в попередню каденцію, потрібно запропонувати свої, обговорити їх ― і затвердити. Бо якщо одна сторона каже "ні", то вона ніколи не достукається до іншої. Ми повинні знайти компроміс, провести перемовини, запросити представників органів місцевого самоврядування, сільських рад, районних рад та адміністрацій ― і відпрацювати спільні правила гри. Просто блокувати роботу - це не позиція".

Источник: http://visti.pl.ua
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?