Під час засідання 5 січня Кабінет Міністрів ухвалив законопроєкт, який передбачає, що у майбутньому студенти зможуть навчатись коштом державного замовлення, державних грантів, пільгових кредитів, а також на контрактній формі навчання. Невдовзі законопроєкт буде надіслано на розгляд до Верховної Ради.
Можливість безоплатно навчатись надаватиметься найкращим за конкурсним балом вступникам. Також частину бюджетних місць буде надано вразливим категоріям.
«Сучасна якісна медицина неможлива без молодих, мотивованих і професійних медиків. Реформа вищої освіти покликана дати талановитій молоді більше можливостей для реалізації, а отже більше талановитих фахівців будуть працювати в українській медичній системі. Це сприятиме підвищенню якості медичної допомоги, яку отримують українці. Запропоновані зміни передбачають, що студенти й надалі матимуть змогу навчатися безоплатно за державним або регіональним замовленням, однак буде впроваджена і система співфінансування — так званих грантів. Так працює весь цивілізований світ. Так буде і в Україні», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Вже протягом наступних п’яти років частка вступників, які можуть отримати повну або часткову державну фінансову підтримку для здобуття вищої освіти на денній формі навчання, має збільшитися на 40%.
Частина студентів надалі навчатиметься безоплатно за державним або регіональним замовленням, яке буде сформовано з урахуванням підтверджених потреб держави. Ще більше студентів навчатиметься за системою співфінансування, коли частину коштів за них сплачуватиме держава у формі державного гранту або пільгового довгострокового кредиту, а інша — фінансуватиметься коштами фізичних (юридичних) осіб. Залишиться також можливість навчатися лише коштом фізичних та юридичних осіб.
Розмір державного гранту залежатиме від результатів зовнішнього оцінювання знань та обраної вступником спеціальності. Відмінні результати ЗНО/НМТ дозволять претендувати на державні гранти, які будуть повністю покривати вартість навчання за спеціальностями, що мають попит на ринку праці. Високі та середні результати ЗНО/НМТ — на його часткове покриття. Іншу частину студент співфінансуватиме коштом фізичних (юридичних) осіб або матиме можливість отримати пільговий довгостроковий кредит. Передбачено, що державні гранти виплачуватимуть упродовж встановленого терміну навчання і можуть індексувати за рівнем інфляції.
Водночас система державного замовлення також збережеться, зокрема для спеціальностей галузі знань «Охорона здоров’я». Вступникам на конкурсній основі буде надано можливість безоплатно здобувати освіту на місцях державного й регіонального замовлень.
Якщо Верховна Рада оперативно ухвалить законопроєкт, нова система грантів запрацює вже з вересня 2024 року. Ці зміни сприятимуть зростанню фінансових ресурсів у сфері вищої освіти, а також посилять спроможність українців оплачувати здобуття вищої освіти завдяки механізму співфінансування. Нова модель фінансування зможе підвищити адресність використання державних коштів та збільшити гнучкість частини державних грантів.
Также интересно посмотреть:
У 2024 році НСЗУ запускає "кабінет пацієнта", де українці зможуть змінювати декларації з лікарем первинної лан …" >На початку року для пацієнтів відкриється доступ до власного «кабінету»
У 2024 році Програма медичних гарантій сфокусована на відновленні здоров’я та людського потенціалу. Тому дод …" >Які послуги при лікуванні безпліддя включено до ПМГ?
НСЗУ розробила калькулятор орієнтовної суми договору для надавачів, які укладатимуть договір з Національною службою здор …" >НСЗУ: як визначити орієнтовну суму договору для надавачів медпослуг?
Телемедицина як складова догляду за вагітними в Україні отримує новий етап розвитку. Це сталося завдяки програмно-апарат …" >Телемедицина при діагностиці вагітних: нові технології в Україні
Попри війну та обмежені ресурси обсяг гарантованих медичних послуг для українців не зменшений. Навпаки, у 2024 році Прог …" >В Україні почала діяти Програма медичних гарантій на 2024 рік: деталі
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
08 Января
39
Важливість ранньої діагностики та видалення пухлин для збереження здоров'я шкіри
in
Диагностика и лечение
04 Января
79
Памперси для дорослих: Підтримка здоров'я та зручність в житті
in
Полезное
04 Января
25
Памперси для дорослих: Підтримка здоров'я та зручність в житті
in
Полезное
04 Января
79
«Безрецептные» усилители потенции
in
Здоровье мужчины
03 Января
84
California Gold Nutrition — золотий стандарт у сфері біологічно активних добавок
in
Здоровый образ жизни
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
08 Января, 2024
29
Варикозна хвороба: як вчасно розпізнати ураження вен?
in
Терапия
07 Января, 2024
57
Ателектаз легень: основні симптоми порушення дихання
in
Пульмонология
05 Января, 2024
62
Основні ознаки стенозу або звуження хребта
in
Травматология
04 Января, 2024
60
Основні симптоми збільшення простати
in
Андрология
03 Января, 2024
74
Основні причини гострої затримки сечі
in
Урология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
08 Января, 2024
40
Для студентів-медиків збільшать місця для навчання державним коштом
07 Января, 2024
116
На початку року для пацієнтів відкриється доступ до власного «кабінету»
05 Января, 2024
202
Які послуги при лікуванні безпліддя включено до ПМГ?
04 Января, 2024
247
НСЗУ: як визначити орієнтовну суму договору для надавачів медпослуг?
03 Января, 2024
274
Телемедицина при діагностиці вагітних: нові технології в Україні
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
19 Октября, 2023
694
Конференція “Дієтичні добавки: стратегії розвитку”
in
Мероприятия
12 Октября, 2023
473
Конференція у форматі круглого столу ФармаHR
in
Мероприятия
03 Октября, 2023
4168
З 4 по 6 жовтня 2023 р. в м. Києві відбудеться Київський міжнародний конгрес медичного та оздоровчого туризму
in
Мероприятия
28 Сентября, 2023
788
XXI Міжнародна виставка «Дентал-Україна» та Стоматологічний Форум 2023
in
Мероприятия
26 Сентября, 2023
498
21 вересня у Києві відбулася конференція “Практичні аспекти фармаконагляду в Україні”
in
Мероприятия
Посмотреть все...