Авторизация

МОЗ представило революційні зміни в системі реабілітації у 2024 році

МОЗ представило революційні зміни в системі реабілітації у 2024 році
Кількість людей із травмами війни зростає щодня. Серед постраждалих: українські воїни, діти, цивільні. Якісна медична та реабілітаційна допомога кожному — пріоритет Міністерства охорони здоров’я.
Травми та поранення бувають різними. Від тяжкості та стану пацієнта залежить все: тривалість лікування, складність реабілітації, її маршрути, підходи та перелік втручань.
Найскладнішими вважаються ушкодження головного мозку, множинні ампутації й травми спинного мозку. Вони потребують максимального залучення як лікарів, так і фахівців із реабілітації. При цьому вся допомога має надаватись якомога раніше. І саме від її фаховості та вчасності, більшою мірою, залежить ефективність процесу відновлення.
У разі важких травм медична допомога — лише перший крок задля порятунку пацієнта. Далі розпочинається кропітка робота мультидисциплінарної реабілітаційної команди над відновленням функцій людини. Це складний, комплексний, довготривалий процес. Він потребує максимального залучення кожного члена команди та самого пацієнта.
«Ми постійно працюємо над удосконаленням системи реабілітації у сфері охорони здоровʼя. Водночас ми постійно стикаємось з новими проблемами та викликами. Як ми їх розвʼязуємо? Змінюючи систему, в тому числі й нормативне регулювання. Чергова концептуальна зміна відображена в щойно прийнятій урядом Програмі медичних гарантій на 2024 рік. Дотепер існував єдиний тариф на реабілітацію – 19 тисяч 769 гривень за цикл тривалістю 14 днів. Він не залежав від важкості травми. Однак, зрозуміло, що пацієнти з важкими пораненнями потребують значно більше уваги. Тому відтепер, завдяки змінам, внесеним у Програму медичних гарантій НСЗУ, оплата напряму залежатиме від важкості травми людини», — зазначив міністр Віктор Ляшко.
Для цього встановлено чотири категорії складності реабілітаційної допомоги. Перша — найважчі випадки. Вона передбачає наявність двох діагнозів, які пов’язані з травмами головного мозку, травмами спинного мозку та травмами внутрішніх органів. До цієї категорії застосовуватиметься підвищувальний коефіцієнт 2,1. При цьому кожен пацієнт матиме право на 8 циклів реабілітації на рік тривалістю щонайменше 14 днів. За кожну ітерацію медзаклад отримуватиме більше ніж 41 тисячу 500 гривень.
Друга категорія складності передбачає наявність одного діагнозу, який, зокрема, належить до множинних ампутацій, травм спинного та головного мозку. Кожен пацієнт матиме право на 8 циклів реабілітації на рік. Їх тривалість — від 14 днів кожен. Для медзакладів, які надаватимуть відповідну допомогу, застосовуватиметься підвищувальний коефіцієнт 1,6. Отже, надавачі послуг отримуватимуть понад 31 тисячу 600 гривень.
Третій рівень складності включає широкий перелік діагнозів, які передбачають помірне обмеження функціонування. Для пацієнтів у цьому випадку передбачено до двох реабілітаційних циклів на рік, тривалістю від 14 днів. За кожну ітерацію медичний заклад отримуватиме 19 тисяч 769 гривень.
Четвертий рівень складності реабілітаційної допомоги стосується незначних обмежень функціонування, які не входять до перших трьох категорій. Тривалість реабілітації — 14 днів. Кількість циклів — два на рік. За кожен цикл медзаклад отримуватиме трошки більше ніж 15 тисяч 800 гривень.
При цьому, слід зазначити, що для дітей, діагноз яких належить до третього та четвертого рівня складності реабілітаційної допомоги, передбачено щонайменше чотири цикли відновлення на рік. Тривалість кожного — від 14 днів.
Поява підвищувальних коефіцієнтів матиме кілька векторів позитивного впливу:
Фахівці з реабілітації, які допомагатимуть найважчим пацієнтам, отримають гідну оплату праці, відповідно до докладених зусиль.
Реабілітаційні відділення, які мають професійні та технологічні потужності задля надання фахової допомоги, але зосереджували увагу на легких випадках, матимуть змогу долучитись до роботи з людьми, які потребують складного та тривалого процесу відновлення.
Всі зміни в першу чергу орієнтовані на Героїв, які боронять нашу землю та щодня ризикують здоров’ям та життям. Саме вони, в переважній більшості випадків, отримують найважчі травми. Й саме вони наразі найбільше потребують уваги від держави, яку захищають.



Новые статьи:


Нині 8 620 лікарів у 865 медзакладах первинної меддопомоги надають послуги з охорони ментального здоровʼя. Це становить …" >Які психологічні послуги можна безоплатно отримати в педіатра у 2024 році?

Также интересно посмотреть:


З 2019 року пацієнти в Україні почали активно використовувати електронні рецепти в межах програм реімбурсації. А уже з к …" >На які ліки можна буде отримати е-рецепт у 2024 році?
Згідно зі статистичними даними, кількість безплідних пар в Україні стабільно збільшується, що вимагає активної участі зі …" >Лікування безпліддя за кошт держави: деталі ПМГ-2024
Надсилання СМС-повідомлень для відпуску е-рецептів відновлено. Це означає, що пацієнти, як і раніше с е, змо …" >Правила відпуску е-рецептів знову змінилися: деталі
На виконання рішень РНБО для перевірки роботи МСЕК у вересні МОЗ затверджено склад регіональних робочих груп, до яких ув …" >МОЗ: які порушення були виявлені у роботі МСЕК?
У липні 2023 року розпочався наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі медзакладів. " >МОЗ: погодження плану розвитку спроможної мережі медзакладів



Разместить пресс-релиз

Рубрикатор


Новости медицины



Мероприятия



Интересные факты



Новости портала



Блог

СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ

28 Декабря
55
Электрические щетки vs. обычные: преимущества и недостатки каждого метода чистки зубов
in
Стоматология

27 Декабря
59
Восстанавливаетесь после болезни? Вам стоит узнать больше о клеточной терапии
in
Полезное

27 Декабря
54
Главные плюсы тестостерона пропионата в бодибилдинге
in
Полезное

21 Декабря
70
Абдоминопластика: быстрый и безопасный способ привести живот в порядок
in
Полезное

21 Декабря
84
Чи можна повернути гроші за куплені ліки
in
Полезное
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ

31 Декабря, 2023
37
Синдром святкового серця: як алкоголь може завдати шкоду?
in
Наркология

30 Декабря, 2023
37
Основні симптоми зниженого рівня гормонів гіпофіза
in
Эндокринология

28 Декабря, 2023
44
Гіпогонадизм: основні симптоми низького рівня статевих гормонів
in
Эндокринология

27 Декабря, 2023
50
Синдром подразненого кишківника: основні симптоми порушення травлення
in
Гастроэнтерология

25 Декабря, 2023
72
Переїдання: як вчасно зупинитися?
in
Диетология и питание
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ

31 Декабря, 2023
121
Які психологічні послуги можна безоплатно отримати в педіатра у 2024 році?

31 Декабря, 2023
131
МОЗ представило революційні зміни в системі реабілітації у 2024 році

30 Декабря, 2023
164
На які ліки можна буде отримати е-рецепт у 2024 році?

28 Декабря, 2023
205
Лікування безпліддя за кошт держави: деталі ПМГ-2024

27 Декабря, 2023
253
Правила відпуску е-рецептів знову змінилися: деталі
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ

19 Октября, 2023
662
Конференція “Дієтичні добавки: стратегії розвитку”
in
Мероприятия

12 Октября, 2023
462
Конференція у форматі круглого столу ФармаHR
in
Мероприятия

03 Октября, 2023
3980
З 4 по 6 жовтня 2023 р. в м. Києві відбудеться Київський міжнародний конгрес медичного та оздоровчого туризму
in
Мероприятия

28 Сентября, 2023
756
XXI Міжнародна виставка «Дентал-Україна» та Стоматологічний Форум 2023
in
Мероприятия

26 Сентября, 2023
488
21 вересня у Києві відбулася конференція “Практичні аспекти фармаконагляду в Україні”
in
Мероприятия
Посмотреть все...
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?