Авторизация

Обсяг безоплатних медичних послуг збільшиться: коментарі очільника МОЗ

Обсяг безоплатних медичних послуг збільшиться: коментарі очільника МОЗ
21 грудня уряд ухвалив Порядок реалізації програми медичних гарантій на 2024 рік. Попри війну та обмежені ресурси обсяг гарантованих медичних послуг для українців не зменшений. Навпаки — Програма медичних гарантій розширюється.
На 2024 рік на програму буде виділено майже 159 млрд гривень, що на 16 млрд гривень більше, ніж торік. У тому числі 5,2 млрд гривень — на реімбурсацію лікарських засобів. У 2024 році Програма медгарантій буде сфокусована на відновленні здоров’я та людського потенціалу.
«Якість, доступність та безоплатність медичної допомоги для українців — це три ключові параметри, над реалізацією яких ми працюємо в міністерстві. Саме вони закладені в основу програми медичних гарантій на 2024 рік. Дякую всім членам уряду, хто сьогодні своїм “за” підтримав цю постанову. Другий рік наша країна живе в умовах повномасштабної війни. Щодня наша медична система змушена долати нові виклики та проходити випробування на стійкість. Попри всі складнощі ми не зменшуємо перелік медичних послуг, які фінансуються державою. Більше того — ми цей перелік розширюємо, — сказав міністр Віктор Ляшко. — Враховуючи потреби ветеранів, створюємо можливості універсального доступу до медичної допомоги для всіх українців. Війна, повʼязане з нею збільшення кількості травм та загострення хронічних захворювань диктують необхідність удосконалення системи оплати за медичну допомогу хірургічного напряму (політравма, опіки тощо). Тому наступного року ми збільшуємо відповідні тарифи, зокрема, за такими групами, як опіки та реконструктивна хірургія, на майже 13 млрд грн».
ПМГ-2024 охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, екстрену, паліативну допомогу та медичну реабілітацію. А також медичну допомогу дітям до 16 років та допомогу під час вагітності та пологах.
Загалом у Програмі медгарантій на наступний рік передбачено 44 пакети послуг, серед яких — три нові:
Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro),
Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів,
Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.
Програма реімбурсації «Доступні ліки» розвиватиметься в межах наявних напрямів (серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання (у т. ч. з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів), цукровий та нецукровий діабет, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, розладів психіки та поведінки, епілепсія, хвороба Паркінсона, лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді, знеболювальні для паліативних пацієнтів). У 2024 році планується розширення переліку ліків проти розладу психіки та поведінки, які пацієнти зможуть отримати безоплатно або з частковою доплатою.
Тарифи за пакетами Програми медичних гарантій у 2024 році удосконалено та пріоритезовано. Зокрема, удосконалено тарифи на реабілітаційні послуги та хірургічні операції, які передбачатимуть ширше застосування підвищувальних коефіцієнтів залежно від складності послуги.
Пріоритетом залишається охорона материнства та дитинства. За одним із найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачуватиметься неонатальна допомога. У 2024 році тариф переглянуто, розмір оплати більше залежатиме від складності випадку.
Збережено також тарифи на лікування онкологічних захворювань. Пріоритетними також залишаються 6 досліджень для раннього виявлення онкології.
Особлива увага приділена психологічній допомозі. Зокрема, діятиме пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений у 2022 році, та збільшено тариф на стаціонарну психіатричну допомогу, який також залежатиме від складності випадку. Також продовжить надаватися психіатрична допомога мобільними мультидисциплінарними командами, триватиме створення та функціонування центрів ментального здоровʼя.
Надзвичайно важливими є сталість функціонування мережі закладів охорони здоров’я та надання медичної допомоги нашим громадянам в зоні бойових дій.
За пакет «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії» тариф визначається як глобальна ставка на місяць, яка дорівнює фактичній вартості медичних послуг за грудень за договором, який діяв до 31 грудня 2022 року за пакетами медичних послуг з надання стаціонарної допомоги відповідного надавача медичних послуг. Тариф за готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях визначається як глобальна ставка на місяць, яка становить 1 053 510 гривень.



Также интересно посмотреть:


Відтепер аптеки та аптечні пункти, розміщені у приміщенні або на території лікувальних закладів, будуть зобов’язан …" >Які аптеки зобов’язані долучитись до програми «Доступні ліки»? Пояснення НСЗУ
Закон вступає в дію через півроку після його опублікування, тобто у другому півріччі 2024 року." >В Україні дозволили ліки на основі медичного канабісу: деталі законопроєкту
Підписуючи договір із Національною службою здоров’я України, надавачі медичних послуг беруть на себе зобов’я …" >Яких умов повинні дотримуватися мед заклади підписуючи договір з НСЗУ?
На сьогодні самоврядні медичні організації в Україні діють виключно у вигляді громадських об’єднань. Наявне законо …" >У сфері охорони здоров’я буде впроваджено самоврядування: коментарі МОЗ
Національна служба здоров’я України продовжує розповіла як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медич …" >Безоплатна медична допомога в приватній клініці для ветерана: як отримати?



Разместить пресс-релиз

Рубрикатор


Новости медицины



Мероприятия



Интересные факты



Новости портала



Блог

СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ

21 Декабря
48
Абдоминопластика: быстрый и безопасный способ привести живот в порядок
in
Полезное

21 Декабря
67
Чи можна повернути гроші за куплені ліки
in
Полезное

20 Декабря
60
Сравнение различных моделей операционных столов: преимущества и недостатки
in
Медтехника

15 Декабря
71
В чем разница между ЭКО и суррогатным материнством?
in
Беременность. ЭКО

06 Декабря
97
Скільки коштує імплантація зубів: від чого залежить та як може відрізнятись ціна в різних клініках
in
Стоматология
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ

23 Декабря, 2023
29
Основні причини набряку губ
in
Терапия

22 Декабря, 2023
31
Основні причини накопичення кальцію в судинах шкіри
in
Терапия

22 Декабря, 2023
36
Які симптоми вказують на запалення оболонок мозку?
in
Неврология
[img]http://zdorov-info.com.ua/modules/mod_raxo_allmode/tools/tb.php?src=/images/comprofiler/ovarian_carcer.jpg&w=80&h=60&zc=1[/img]

20 Декабря, 2023
48
Основні симптоми раку яєчників
in
Онкология

19 Декабря, 2023
44
Герпетиформний дерматит: як шкіра може зреагувати на глютен?
in
Дерматовенерология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ

23 Декабря, 2023
44
Обсяг безоплатних медичних послуг збільшиться: коментарі очільника МОЗ

22 Декабря, 2023
91
Які аптеки зобов’язані долучитись до програми «Доступні ліки»? Пояснення НСЗУ

22 Декабря, 2023
130
В Україні дозволили ліки на основі медичного канабісу: деталі законопроєкту

20 Декабря, 2023
179
Яких умов повинні дотримуватися мед заклади підписуючи договір з НСЗУ?

19 Декабря, 2023
186
У сфері охорони здоров’я буде впроваджено самоврядування: коментарі МОЗ
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ

19 Октября, 2023
624
Конференція “Дієтичні добавки: стратегії розвитку”
in
Мероприятия

12 Октября, 2023
442
Конференція у форматі круглого столу ФармаHR
in
Мероприятия

03 Октября, 2023
3515
З 4 по 6 жовтня 2023 р. в м. Києві відбудеться Київський міжнародний конгрес медичного та оздоровчого туризму
in
Мероприятия

28 Сентября, 2023
713
XXI Міжнародна виставка «Дентал-Україна» та Стоматологічний Форум 2023
in
Мероприятия

26 Сентября, 2023
476
21 вересня у Києві відбулася конференція “Практичні аспекти фармаконагляду в Україні”
in
Мероприятия
Посмотреть все...
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка