Зростання у світі кількості неінфекційних захворювань (НІЗ) є однією з основних загроз громадському здоров’ю, адже вони призводять до високого рівня смертності та інвалідності населення.
До поширених НІЗ належать серцево-судинні захворювання, діабет, хронічні респіраторні та онкологічні захворювання. В умовах надзвичайних ситуацій, епілепсія та хвороби нирок також є поширеними НІЗ.
До повномасштабного вторгнення росії в Україну, в 2020-2021 році, на серцево-судинні та онкологічні захворювання припадало 86% смертності. Дослідження показують, що гуманітарні ситуації, пов’язані з підвищеною захворюваністю та смертністю від НІЗ, можуть негативно впливати на показники громадського здоров’я впродовж багатьох років після їхнього закінчення.
На це впливають чимало факторів, зокрема пошкодження чи руйнування об’єктів інфраструктури та медзакладів. За понад 15 місяців повномасштабної війни в Україні ворожі обстріли пошкодили 1370 медзакладів, ще 184 об’єкти були зруйновані вщент. Стрес, підвищена тривожність, погане харчування та переривання лікування хронічних захворювань також вплинули на значне поширення та ускладнення перебігу неінфекційних захворювань.
Тому в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» у Дніпропетровській, Полтавській, Львівській, Рівненській областях проходять навчальні тренінги з впровадження PEN-протоколів, адаптованих для умов гуманітарної кризи (PEN-H) для закладів первинної медико-санітарної допомоги.
PEN-H протоколи включають в себе комплекс пріоритетних, економічно ефективних втручань, здатних забезпечити прийнятну якість медичної допомоги із дуже обмеженими ресурсами. Під час тренінгу учасники навчаються мотиваційному консультуванню, розглядають інструменти та практичні кейси на тему ведення пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями та артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом, бронхіальною астмою та ХОЗЛ, напрацьовують активності для плану впровадження PEN-H протоколів у щоденну медичну практику.
«Ми бачимо, що сімейним лікарям та медичним сестрам бракує знань у темі профілактики та менеджменту неінфекційних захворювань. Особливо бракує повноцінного залучення медичних сестер/братів до роботи з пацієнтами з НІЗ. Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я» прагне посилювати спроможність закладів ПМД щодо раннього виявлення, лікування та ведення пацієнтів із НІЗ через розвиток навичок та компетенцій медичних працівників», – ділиться Владислав Збанацький, координатор з питань первинної ланки медичної допомоги Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».
Програма побудована на ідеї перевернутого навчання, тобто, теоретичний матеріал студенти опрацьовують самостійно перед тренінгом (лекція 1та 2), а на заняттях фокусуються на практичних вправах і груповій роботі. Крім того, викладачі тренінгів – це сімейні лікарі та медичні сестри та брати ПМД, які діляться колегами власним досвідом, опираючись на сучасні стандарти та протоколи.
Щоб стати учасником тренінгу необхідно звернутися до регіональних координаторівпроєкту.
Впродовж червня–вересня 2023 року тренінг пройшли понад 700 сімейних лікарів та медичних сестер. Мета проєкту – навчити якомога більше медичних працівників, які будуть ділитися своїми знаннями і досвідом з колегами за принципом «рівний рівному».
Також на основі навчальної програми з впровадження PEN-протоколів, буде розроблений онлайн-курс для навчальної платформи Центру громадського здоров’я МОЗ України, який можна буде пройти наступного року.
Новые статьи:
У 2023 році до НСЗУ надійшло 1880 скарг, з них понад 73% - мають виявлені порушення. За 165 скаргами права пацієнтів пон …" >НСЗУ розповіла про особливості скарг від пацієнтів
Также интересно посмотреть:
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко взяв участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з пит …" >Пріоритети Української доктрини в медичній сфері закладені у проєкт бюджету-2024: деталі
Уряд вніс зміни до мінімальної площі аптек та аптечних пунктів, що розташовуються у сільській місцевості. Таке ріш …" >Уряд спростив вимоги до аптек у сільській місцевості: деталі
Майже 100 тисяч е-рецептів виписано з початку 2023 року за категорією «Розлади поведінки і психіки та епілепсія&ra …" >Як отримати безоплатні ліки для лікування розладів психіки та епілепсії?
Національна служба здоров’я України переходить до середньострокових договорів з аптечними закладами. Про це під ча …" >НСЗУ: перехід до середньострокових договорів з аптеками
Наразі соціальний працівник є в складі мультидисциплінарних реабілітаційних команд 14 медзакладів. Кожен з таких фахівці …" >МОЗ: забезпечення пацієнтів, які проходять реабілітацію допомогою соціального працівника
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
26 Сентября
39
Почему стоит увеличивать грудь в Турции
in
Лечение за рубежом
26 Сентября
74
Ovumia Group є провідною мережею клінік Скандинавії
in
Полезное
22 Сентября
68
Частный дерматолог – спасение и поддержка при любых высыпаниях
in
Дерматология
13 Сентября
99
Как сохранить зрение на долгие годы: рекомендации врачей
in
Зрение
11 Сентября
90
Чи варто ставити вініри?
in
Стоматология
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
24 Сентября, 2023
75
Основні причини гострого болю в животі
in
Хирургия
24 Сентября, 2023
34
Основні причини надмірного потовиділення восени
in
Дерматовенерология
23 Сентября, 2023
36
Пієлонефрит: основні симптоми інфекції нирок
in
Урология
22 Сентября, 2023
97
Основні симптоми низького артеріального тиску
in
Кардиология
21 Сентября, 2023
42
Основні причини появи відчуття переповненого шлунку
in
Гастроэнтерология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
25 Сентября, 2023
112
НСЗУ розповіла про особливості скарг від пацієнтів
25 Сентября, 2023
158
Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я» навчає медиків застосовувати PEN-протоколи
24 Сентября, 2023
131
Пріоритети Української доктрини в медичній сфері закладені у проєкт бюджету-2024: деталі
23 Сентября, 2023
161
Уряд спростив вимоги до аптек у сільській місцевості: деталі
22 Сентября, 2023
199
Як отримати безоплатні ліки для лікування розладів психіки та епілепсії?
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
26 Сентября, 2023
81
21 вересня у Києві відбулася конференція “Практичні аспекти фармаконагляду в Україні”
in
Мероприятия
05 Сентября, 2023
198
Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2023 з 14 по 16 ВЕРЕСНЯ 2023
in
Мероприятия
04 Сентября, 2023
156
Дієтичні добавки: стратегії розвитку
in
Мероприятия
22 Августа, 2023
175
21 вересня у Києві відбудеться конференція “Практичні аспекти фармаконагляду в Україні”
in
Мероприятия
15 Августа, 2023
153
Конференція «SMART-технології в естетичній косметології»
in
Мероприятия
Посмотреть все...