Як і раніше, українки можуть обирати, де спостерігати вагітність та в якому пологовому будинку народжувати. Платить Національна служба здоров’я України. У 2023 році НСЗУ уклала договори із майже 700 медичними закладами за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” та із 300 - за пакетом “Медична допомога при пологах”. НСЗУ виплатила майже 425 млн грн за спостереження вагітності та понад 1,7 млрд грн за медичну допомогу при пологах. Попри це, пацієнтки можуть керуватись недостовірною інформацією. Тож розбиваємо міфи про вагітність та пологи.
Стосовно ведення вагітності та пологів існує чимало міфів. Наприклад, досі декого можуть переконувати, що спостерігати вагітність, а потім і народжувати потрібно згідно з місцем або реєстрації, або проживання. Також існують міфи про УЗД - що за кожне ультразвукове дослідження потрібно платити. Так само і з аналізами для вагітних - іноді пацієнтку переконують, що треба зробити власним коштом у приватній лабораторії усі призначені лікарем обстеження. Інший міф - про обов’язкові доплати за ускладнені пологи чи реанімаційну палату. Наголошуємо: вся ця інформація не відповідає дійсності. Тепер офіційно.
Здоров’я вагітної жінки та її майбутньої дитини завжди було і залишається пріоритетом Програми медичних гарантій. Ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет медичних послуг.
Перелік безоплатних послуг при веденні вагітності в амбулаторних умовах:
динамічне спостереження за вагітністю з обстеженнями, консультаціями;
усі необхідні лабораторні дослідження: від розгорнутого аналізу крові до досліджень на інфекції та віруси;
інструментальні дослідження: УЗД із доплером, кольпоскопія, кардіотокографія, електрокардіографія тощо;
профілактика несумісності крові матері та плода за допомогою антирезусного D імуноглобуліну;
профілактика ускладнень та захворювань, консиліум у профільних спеціалістів при виявленні в плода ознак аномалій;
заняття у “Школі відповідального батьківства” із залученням членів сім’ї до навчання.
Також відмічається, що пацієнтка не повинна платити ані за аналізи, ані за УЗД. У пакеті “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу з використанням доплерографії передбачено щонайменше двічі. Звертаємо увагу, що УЗД можна зробити в тому ж медичному закладі, де пацієнтка спостерігає вагітність. Проведення УЗД в іншій лікарні за бажанням пацієнтки не входить до пакета. Також усі необхідні лабораторні дослідження (загальноклінічні, біохімічні, імунохімічні, аналізи на інфекції та віруси та ін.) покриваються Програмою медичних гарантій у тому ж медичному закладі, де пацієнтка спостерігає вагітність.
Крім того, жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. При цьому місце проживання чи прописки також не має значення. Достатньо звернутися у заклад, який уклав з НСЗУ договір на пакет “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Таких лікарень майже 700. З них 24 - це приватні.
Умови для того, аби спостерігати вагітність безоплатно наступні:
за направленням лікаря первинної медичної допомоги, з яким укладена декларація;
за направленням лікуючого лікаря;
за самозверненням пацієнтки до акушера-гінеколога.
Тепер, щодо пологів. Національна служба здоров’я невтомно наголошує: пацієнтка, незалежно від того, чи відноситься вона до категорії внутрішніх переселенців, не має платити благодійні та інші внески при прийомі у пологове відділення. Пологи покриває Програма медичних гарантій. За кожні пологи лікарні платить держава в особі НСЗУ понад 15 тис. грн, а за комплексні послуги для матері й немовляти – майже 20 тисяч.
Отже, породілля (в тому числі - ВПО) вільно обирає пологовий будинок, серед тих, які уклали договір з НСЗУ на медичну допомогу при пологах. А це понад 300 закладів по всій країні. Платити за послугу медичної допомоги при пологах не потрібно. Все необхідне - і ліки, і медичні вироби, і всі необхідні маніпуляції - входять у безоплатний пакет послуг.
Але акцентується! Породілля може обирати пологовий будинок, а не лікаря, з яким народжувати. Програма медгарантій покриває пологи з черговою акушерською бригадою.
За кесарів розтин, плановий або ургентний, пацієнтка не має платити. Програма медичних гарантій покриває і неускладнені, і ускладнені види пологів, і плановий та ургентний кесарів розтин.
Якщо новонародженій дитині буде потрібна додаткова медична допомога – інтенсивна терапія та заходи з первинної реанімації та стабілізації стану тощо, то така допомога також входить у безоплатний перелік. А для складних неонатальних випадків передбачений окремий пакет неонатальної допомоги.
За неправомірне вимагання сплати вартості спостереження вагітності чи пологів у лікарнях - залишається скарга НСЗУ. Оператор контакт-центру за номером 16-77 розповість, як це зробити.
Также интересно посмотреть:
Експертні медичні групи провели перші засідання з розробки проєктів Програми медичних гарантій-2024." >Які послуги будуть пріоритетними у ПМГ-2024?
31 серпня в дію увійшов оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації (відшкодува …" >Паліативні хворі зможуть отримати знеболювальні ліки безоплатно: коментарі МОЗ
Цього року до програми реімбурсації додались знеболювальні лікарські засоби для паліативних хворих." >МОЗ: знеболювальні ліки для паліативних хворих увійдуть до переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації
Міністерство охорони здоров'я України наказом від 25 серпня затвердило "дорожню карту" впровадження медичн …" >МОЗ: затвердження "дорожньої карти" впровадження медичного страхування в Україні
З 1 квітня 2023 року деякі ліки в Україні можна купити винятково за рецептами." >МОЗ: розгляд продажу препаратів екстреної контрацепції без рецепта
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
04 Сентября
53
PRP-терапия суставов: понятие и показания к назначению
in
Здоровый образ жизни
31 Августа
66
Недорогие телефоны Realme: почему стоит обратить внимание
in
Здоровый образ жизни
31 Августа
55
Лецитин – польза для организма и принципы применения
in
Здоровый образ жизни
29 Августа
49
Біль у грудях при ПМС: методи усунення та профілактика
in
Здоровье женщины
29 Августа
68
Как сбросить вес при климаксе? Действие способы и рекомендации
in
Здоровье женщины
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
04 Сентября, 2023
30
Основні симптоми низького рівня тромбоцитів в крові
in
Терапия
03 Сентября, 2023
26
Які основні причини блідості пальців рук та ніг?
in
Терапия
02 Сентября, 2023
35
Основні симптоми дефіциту магнію в організмі
in
Диетология и питание
01 Сентября, 2023
25
Аменорея: основні симптоми відсутності менструації
in
Акушерство, гинекология
01 Сентября, 2023
29
Прееклампсія: основні симптоми ускладнення під час вагітності
in
Акушерство, гинекология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
04 Сентября, 2023
102
Чи можуть сьогодні жінки обирати де спостерігати вагітність, та де народжувати?
03 Сентября, 2023
127
Які послуги будуть пріоритетними у ПМГ-2024?
02 Сентября, 2023
178
Паліативні хворі зможуть отримати знеболювальні ліки безоплатно: коментарі МОЗ
01 Сентября, 2023
197
МОЗ: знеболювальні ліки для паліативних хворих увійдуть до переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації
01 Сентября, 2023
183
МОЗ: затвердження "дорожньої карти" впровадження медичного страхування в Україні
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
05 Сентября, 2023
56
Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2023 з 14 по 16 ВЕРЕСНЯ 2023
in
Мероприятия
04 Сентября, 2023
91
Дієтичні добавки: стратегії розвитку
in
Мероприятия
22 Августа, 2023
133
21 вересня у Києві відбудеться конференція “Практичні аспекти фармаконагляду в Україні”
in
Мероприятия
15 Августа, 2023
123
Конференція «SMART-технології в естетичній косметології»
in
Мероприятия
09 Августа, 2023
599
Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2023 з 14 по 16 ВЕРЕСНЯ 2023 року у Київському ПАЛАЦІ СПОРТУ
in
Мероприятия
Посмотреть все...