У 2023 році тариф за лікування гострого мозкового інсульту, який виплачує медичним закладам Національна служба здоров’я, становить від 15 до 131 тисячі гривень, залежно від обсягу наданої допомоги. Однак не всі лікарні ефективно розподіляють ці кошти для лікування пацієнтів.
Міністерство охорони здоров’я разом з НСЗУ провели моніторинг якості, кількості та структури медичних послуг, які надають хворим на інсульт лікарні, законтрактовані НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». На сьогодні таких медичних закладів — 229.
«Зростання кількості серцево-судинних хвороб — проблема не лише України, а і всього світу. У нас проблематика посилюється повномасштабною війною, що триває. Наслідки будуть з нами не один рік. Міністерство охорони здоров’я працює над тим, аби якість надання медичної допомоги ставала кращою. Останні тижні розбираємося з тим, як надається меддопомога у разі інсульту в кожній області, які є проблемні питання та як їх швидко вирішити. За останні 2,5 року ми маємо чималі успіхи в частині покращення діагностики. Все частіше використовуються високотехнологічні методи лікування. Медичні заклади оснащені найсучаснішим обладнанням. Оптимізуються маршрути пацієнтів. Однак дуже важливою є і робота на місцях — безпосередньо в лікарнях. Саме ефективна взаємодія всіх залучених до медичної системи сторін дозволить активніше рухатися вперед та досягати ключового показника: якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для українських пацієнтів», — зазначає Віктор Ляшко.
Міністр звернув увагу на необхідність коректного транспортування пацієнта до медичного закладу, законтрактованого на «інсультний пакет» для надання якісної медичної допомоги. Ситуація, коли пацієнта залишають у лікарні, в якій відсутні необхідні лікарські засоби або високотехнологічне обладнання для діагностики та лікування, є неприпустимою.
Саме питання між госпітальних перевезень з урахуванням маршруту пацієнта має стати визначальним фактором для формування робочої інсультної мережі. Наразі Міністерство охорони здоров’я вже напрацювало принципи для розробки оптимальних маршрутів пацієнта з гострим мозковим інсультом, за якими визначений найбільший проміжок часу, протягом якого терапевтичні заходи будуть мати найвищий ефект («терапевтичне вікно»). Також оптимізація маршрутів має на меті суттєво знизити летальність у разі ішемічного та геморагічного типах інсультів.
Міністерство також продовжить наради з департаментами охорони здоров’я усіх областей щодо закупівель тромболітичних лікарських засобів та їх коректного розподілу, своєчасного здійснення діагностичних заходів та ендоваскулярного втручання.
Также интересно посмотреть:
Щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліф …" >Які безоплатні послуги гарантує держава при пологах?
Іноді інформація про здоровʼя пацієнта не відображається в медичній інформаційній системі (МІС). Чому так відбувається?" >Як діяти, якщо дані пацієнта не відображаються в ЕСОЗ? Пояснення НСЗУ
Кожен українець та українка можуть отримати як психологічну, так і психіатричну допомогу безоплатно за Програмою медични …" >НСЗУ: яка психологічна та психіатрична допомога безоплатна?
У Національній службі здоров'я України відповіли, у якому випадку сімейний лікар може відмовити пацієнту в укладенні …" >Відмова пацієнту в укладенні декларації: чи має на це право сімейний лікар?
Відповідний наказ "Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за …" >НСЗУ: оновлено перелік лікарських засобів та медвиробів, які підлягають реімбурсації
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
23 Августа
55
Як працює сироп від нежитю?
in
Здоровый образ жизни
22 Августа
62
Як підняти та укріпити імунітет?
in
Иммунитет. Аллергия
16 Августа
69
Что такое миграция филлера и насколько высок такой риск
in
Косметология
09 Августа
99
Бронхипрет®: безопасное средство для избавления от сухого кашля
in
Здоровый образ жизни
28 Июля
1006
Панічні атаки - що робити та як побороти
in
Психология
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
25 Августа, 2023
21
Міопія: як вчасно розпізнати початок короткозорості?
in
Офтальмология
25 Августа, 2023
19
Хвороба мокрого купальника, або що необхідно знати про цистит
in
Урология
24 Августа, 2023
32
Мукоцеле: основні симптоми кісти слизової в ротовій порожнині
in
Стоматология
22 Августа, 2023
55
Кровохаркання: основні причини та методи лікування
in
Пульмонология
22 Августа, 2023
56
Гемангіома: як вчасно розпізнати новоутворення?
in
Онкология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
26 Августа, 2023
15
Очільник МОЗ відзначив необхідність якісного надання мед послуг при лікуванні інсультів
25 Августа, 2023
94
Які безоплатні послуги гарантує держава при пологах?
[img]http://zdorov-info.com.ua/modules/mod_raxo_allmode/tools/tb.php?src=/images/comprofiler/declaraciya_z_simeynim_likarem.jpg&w=80&h=60&zc=1[/img]
24 Августа, 2023
149
Як діяти, якщо дані пацієнта не відображаються в ЕСОЗ? Пояснення НСЗУ
24 Августа, 2023
155
НСЗУ: яка психологічна та психіатрична допомога безоплатна?
22 Августа, 2023
222
Відмова пацієнту в укладенні декларації: чи має на це право сімейний лікар?
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
22 Августа, 2023
115
21 вересня у Києві відбудеться конференція “Практичні аспекти фармаконагляду в Україні”
in
Мероприятия
15 Августа, 2023
107
Конференція «SMART-технології в естетичній косметології»
in
Мероприятия
09 Августа, 2023
398
Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2023 з 14 по 16 ВЕРЕСНЯ 2023 року у Київському ПАЛАЦІ СПОРТУ
in
Мероприятия
25 Июля, 2023
234
Наймасштабніша стоматологічна подія International Dental Forum повертається!
in
Мероприятия
25 Июля, 2023
416
Public Health 2023: Відновлення та медичні інновації для охорони здоров’я країни
in
Мероприятия
Посмотреть все...