Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко представив Президенту Володимиру Зеленському план подальшого розвитку системи реабілітації.
Відповідна концепція — невіддільна частина підготовки Доктрини України про повоєнну трансформацію, яка була ініційована Президентом. Її впровадження з боку МОЗ вже розпочалося.
«Президент України, представляючи орієнтири Української доктрини, наголосив на тому, що перед нами стоїть завдання створити найсильнішу у Європі галузь реабілітації. Ще у 2020 році був ухвалений новий Закон, який можна вважати своєрідним фундаментом для розвитку якісної доказової реабілітаційної допомоги. Наша команда має чітку візію розвитку системи реабілітації. Вона окреслена у представленому плані. Чимало вже вдалося зробити, але попереду ще багато роботи. Наразі завершено формування спроможної мережі медичних закладів. По всій Україні визначені кластерні лікарні, в яких працюватимуть повноцінні реабілітаційні відділення. Таким чином, разом зі спеціалізованими закладами реабілітації, вдасться покрити наявну потребу у реабілітаційній допомозі з рівномірним поділом по всій країні. Після завершення роботи над інфраструктурним етапом тримаємо фокус на належному кадровому забезпеченні та якості надання реабілітаційної допомоги», — зазначив Віктор Ляшко.
Представлений план передбачає, що кожна кластерна та надкластерна лікарня матиме у складі власне стаціонарне реабілітаційне відділення. Інфраструктура для ефективного фізичного та психологічного відновлення людей стане невіддільною частиною госпітальної мережі.
Неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення працюватимуть у 136 кластерних та надкластерних медзакладах, які увійшли до спроможної мережі. В кожному з таких медзакладів розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок. Загалом, в межах країни йдеться про понад 5 250 ліжок. Це дозволить щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з активної і доказової реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.
Також буде створено 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Вони мають охопити:
пацієнтів із травмами грудного відділу хребта та нижче;
людей, які потребуватимуть психологічного відновлення;
апалітичних пацієнтів;
людей із шийною травмою та ін.
Ще 5 реабілітаційних центрів, розрахованих на 200 ліжок кожен, запустить Міністерство оборони.
Мета реалізації проєкту – формування більше ніж 7 000 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. Пацієнтоцентрична реабілітаційна допомога кваліфікованих мультидисциплінарних команд стане оперативнішою та доступнішою. Тобто починатиметься одразу ж після стабілізації пацієнта, що дозволить максимально ефективно відновити втрачені функції або компенсувати їх професійно підібраними допоміжними засобами реабілітації. Це дозволить якомога швидше повернути пацієнта додому, до родини, роботи й повноцінного життя.
За основу моделі розвитку реабілітації Міністерство охорони здоров’я взяло ізраїльський досвід. Вона враховує як потреби цивільних, так і потреби військових. Отже, не втратить актуальність навіть після війни й не призведе до утворення надлишку реабілітаційних відділень.
В спроможній мережі стаціонарна реабілітаційна допомога доступна в 49 кластерних лікарнях. Амбулаторна — в 63. Також 40 надкластерних лікарень надають послуги зі стаціонарної реабілітації та 44 — з амбулаторної.
Слід зазначити, що цей вид допомоги надають й медзаклади, які не входять до спроможної мережі. Загалом за стаціонарним та амбулаторним пакетами надання реабілітаційних послуг наразі законтрактовано 421 медичний заклад.
Нагадаємо, що наразі МОЗ впроваджує наступний етап медичної реформи — створення спроможної мережі лікарень. В рамках реформи кожна область стає госпітальним округом, який додатково поділятиметься на госпітальні кластери. В кожному госпітальному окрузі медзаклади будуть поділені на надкластерні, кластерні та загальні.
Зокрема, надання реабілітаційної допомоги буде сконцентровано у кластерних та надкластерних медзакладах. Саме до лікарень, що сформували спроможну мережу, пріоритетно будуть спрямовані фінансові та матеріально-технічні ресурси, які значно обмежені у війну.
Также интересно посмотреть:
Проблема фіктивних записів консультацій лікарів в електронній системі Helsi є, проте ця проблема дещо перебільшена. Про …" >Які сьогодні масштаби проблеми фіктивних електронних візитів до лікаря?
Однією з основних функцій НСЗУ є забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) - однією з …" >НСЗУ: що таке верифікація даних і як вона проводиться?
Процес реабілітації активно цифровізується – з червня цього року в центральній базі даних електронної системи охор …" >МОЗ: створення нового функціоналу обліку реабілітаційних послуг в ЕСОЗ
Пакет “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях” був …" >НСЗУ: готовність медзакладів до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях
Наразі українці можуть безоплатно отримати медичну допомогу у разі туберкульозу в будь-якому відкритому ТБ-закладі країн …" >Як працює система раннього виявлення туберкульозу на рівні областей?
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
11 Июля
70
Аденома простати – небезпечне чоловіче захворювання
in
Здоровье мужчины
07 Июля
85
На какой день цикла делают гистерорезектоскопию?
in
Здоровье женщины
22 Июня
111
Игромания: Лечение зависимости от компьютерных и азартных игр в Киеве
in
Полезное
22 Июня
118
Что нельзя делать при варикозе
in
Полезное
07 Июня
138
Гелі хіт-ін/янь для лікування ран
in
Полезное
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
20 Июля, 2023
25
Які симптоми вказуватимуть на поліпи в носовій порожнині?
in
Отоларингология (ЛОР)
20 Июля, 2023
24
Розвиток інфекції при татуюванні: основні симптоми
in
Инфекционные заболевания
19 Июля, 2023
24
Основні симптоми позаматкової вагітності
in
Акушерство, гинекология
17 Июля, 2023
35
Основні прояви алергічної реакції на обличчі
in
Аллергология
16 Июля, 2023
29
Основні причини появи болю навколо пупка
in
Хирургия
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
20 Июля, 2023
55
Впровадження нової концепції формування мережі реабілітаційних центрів: деталі
20 Июля, 2023
81
Які сьогодні масштаби проблеми фіктивних електронних візитів до лікаря?
19 Июля, 2023
133
НСЗУ: що таке верифікація даних і як вона проводиться?
19 Июля, 2023
117
МОЗ: створення нового функціоналу обліку реабілітаційних послуг в ЕСОЗ
17 Июля, 2023
158
НСЗУ: готовність медзакладів до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
23 Июня, 2023
234
100 років Ново Нордіск: прорив у лікуванні цукрового діабету та ожиріння
in
Мероприятия
20 Июня, 2023
243
15 червня відбулась конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия
20 Июня, 2023
169
Онлайн семінар алгоритми переходу на новий стандарт ISO 15189:2022
in
Мероприятия
12 Июня, 2023
250
Програма конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия
31 Мая, 2023
223
15 червня у Києві відбудеться конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия
Посмотреть все...