Наразі українці можуть безоплатно отримати медичну допомогу у разі туберкульозу в будь-якому відкритому ТБ-закладі країни.
Також скринінг на туберкульоз доступний і на рівні первинної ланки медичної допомоги. З початку повномасштабної війни на регіональних рівнях було створено систему раннього виявлення туберкульозу, зокрема серед внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). Для цього в областях було створено 23 регіональні команди з виявлення та протидії туберкульозу.
Регіональні команди працюють з ВПО задля забезпечення універсального доступу до профілактики, лікування, догляду та підтримки хворих на туберкульоз. З початку війни скринінгом на туберкульоз охоплено 395 тисяч українців, які вимушено покинули свої домівки та входили у групу ризику захворювання або мали симптоми хвороби.
«Система ранньої діагностики та виявлення туберкульозу залишається пріоритетним напрямом державної політики у сфері охорони здоров’я. Верховна Рада підтримала Закон (№9147 – Ред.) щодо протидії туберкульозу, в якому враховано правові аспекти регулювання відповідно до міжнародно-правових зобов'язань України у сфері європейської інтеграції та ключові рекомендації ВООЗ. На регіональних рівнях за останній рік вдалося посилити співпрацю між закладами охорони здоров’я та налагодити систему виявлення нових випадків туберкульозу і забезпечити своєчасне лікування та продовження терапії, зокрема для пацієнтів, які внаслідок війни були вимушені покинути свої домівки та переїхати до інших областей. Ця робота буде продовжена та посилена надалі», – повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час спільного засідання комітетів з програмних питань та з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
У межах співпраці комітетів Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу цього року актуалізовано та заплановано низку програмних заходів на національному та регіональному рівнях.
Зокрема, удосконалення системи виявлення та моніторингу нових випадків захворювань під час роботи з внутрішньо переміщеними особами з метою забезпечення доступу до послуг з туберкульозу. Учасники також обговорили результати моніторингу основних показників протидії туберкульозу на регіональному рівні та сфокусувалися на точках посилення регіональних політик.
Під час спільного засідання комітетів учасники обговорили стан запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини та впровадження профілактичних заходів у розрізі регіонів. Зокрема, схвалили дорожню карту з елімінації випадків передачі ВІЛ від матері до дитини (ЕПМД) для обласних державних адміністрацій.
Новые статьи:
Пакет “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях” був …" >НСЗУ: готовність медзакладів до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях
Также интересно посмотреть:
Електронний рецепт – універсальний цифровий інструмент, який дозволяє фармацевтам погашати призначення лікарів у д …" >Особливості відпуску різних груп рецептурних ліків за е-рецептом: деталі для фармацевтів
Верховна Рада України підтримала у першому читанні поданий Кабінетом Міністрів України проєкт закону «Про внесення …" >Розширення можливостей застосування телемедицини: деталі законопроєкту
Неодноразово споживачі в Україні стикалися з вивісками аптек та аптечних мереж, які містили у своїй назві слова “н …" >Заборона аптекам вказувати на вивісках рівень цін та порівнювати себе з конкурентами: деталі нововведення
Часто пацієнти або їхні рідні запитують, чи можна отримувати безоплатні “Доступні ліки” в стаціонарі. Або - …" >Чи можливо отримувати «Доступні ліки» в умовах стаціонару?
Набувають чинності зміни до законодавства (норми Закону №1978), які забороняють рекламу електронних пристроїв для курінн …" >МОЗ: заборона на рекламу тютюнових виробів
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
11 Июля
63
Аденома простати – небезпечне чоловіче захворювання
in
Здоровье мужчины
07 Июля
82
На какой день цикла делают гистерорезектоскопию?
in
Здоровье женщины
22 Июня
106
Игромания: Лечение зависимости от компьютерных и азартных игр в Киеве
in
Полезное
22 Июня
113
Что нельзя делать при варикозе
in
Полезное
07 Июня
136
Гелі хіт-ін/янь для лікування ран
in
Полезное
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
17 Июля, 2023
22
Основні прояви алергічної реакції на обличчі
in
Аллергология
16 Июля, 2023
25
Основні причини появи болю навколо пупка
in
Хирургия
15 Июля, 2023
47
Рак шлунка: як вчасно розпізнати онкологію?
in
Онкология
14 Июля, 2023
66
Вакуумне очищення шкіри: основні показання
in
Косметология
13 Июля, 2023
52
Які основні причини появи набряків?
in
Терапия
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
17 Июля, 2023
49
НСЗУ: готовність медзакладів до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях
16 Июля, 2023
88
Як працює система раннього виявлення туберкульозу на рівні областей?
15 Июля, 2023
129
Особливості відпуску різних груп рецептурних ліків за е-рецептом: деталі для фармацевтів
14 Июля, 2023
153
Розширення можливостей застосування телемедицини: деталі законопроєкту
14 Июля, 2023
133
Заборона аптекам вказувати на вивісках рівень цін та порівнювати себе з конкурентами: деталі нововведення
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
23 Июня, 2023
225
100 років Ново Нордіск: прорив у лікуванні цукрового діабету та ожиріння
in
Мероприятия
20 Июня, 2023
231
15 червня відбулась конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия
20 Июня, 2023
163
Онлайн семінар алгоритми переходу на новий стандарт ISO 15189:2022
in
Мероприятия
12 Июня, 2023
237
Програма конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия
31 Мая, 2023
217
15 червня у Києві відбудеться конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия
Посмотреть все...