Авторизация

НСЗУ: чому важливо приймати “Доступні ліки” безперервно?

НСЗУ: чому важливо приймати “Доступні ліки” безперервно?
Програма “Доступні ліки” сприяє кращому доступу пацієнтів до лікування хронічних захворювань. На жаль, приймаючи ліки, захворювання неможливо позбутися. Але постійний прийом призначених ліків допомагає уникнути ускладнень та зберегти гарне самопочуття.
До програми «Доступні ліки» входять препарати для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, нецукрового діабету та цукрового інсулінозалежного діабету, хронічного обструктивного захворювання легень, хвороби Паркінсона, а також імуносупресивні препарати для людей після проведеної трансплантації. Якщо про постійний прийом інсуліну чи імуносупресивних препаратів ні в кого не виникає питань, то при інших захворюваннях пацієнти можуть забувати прийняти ліки вчасно або прийти до сімейного лікаря за новим електронним рецептом, щоб продовжити лікування.
Перелік захворювань, при яких можна отримувати “Доступні ліки” безоплатно або з невеликою доплатою, обрано не випадково. Саме ці хвороби спричиняють найвищий відсоток смертності, або суттєво знижують якість життя людей. Завдяки прийому лікарських засобів, призначених лікарем, ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно. Але важливо не пропускати прийому ліків та не переривати лікування.
так пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, як то гіпертонічна хвороба та ішемічна хвороба серця щоденно повинні приймати гіпотензивні та інші серцево-судинні ліки. Це впливає на покращення самопочуття, стабілізацію артеріального тиску та на позитивну динаміку в роботі серця. Також постійний прийом ліків знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і є профілактикою інфаркту, інсульту.
Щодо астми та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) – ці хвороби також є невиліковними. Астма значно погіршує якість життя, адже через напади людина страждає від безсоння, втоми, низької активності. ХОЗЛ є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. Люди з ХОЗЛ страждають від ускладненого дихання, важкої задишки, хронічного кашлю. Контролювати перебіг цих захворювань та прояв симптомів допомагають ліки. В жодному разі не можна самостійно приймати рішення про припинення прийому або зміну ліків чи дозування.
Саме тому існує програма “Доступні ліки” - дати можливість пацієнтам, які потребують постійного прийому ліків, отримувати ці препарати безоплатно або з невеликою доплатою. Прийом “Доступних ліків” не можна припиняти в жодному разі, адже це призведе до погіршення самопочуття.
Якщо призначені “Доступні ліки” можуть закінчитися, домовтеся з лікарем, аби отримати електронний рецепт за телефоном. Пам’ятайте, що ваш лікар може виписати наступний електронний рецепт навіть раніше, ніж закінчаться ліки, що були отримані за попереднім електронним рецептом. Зокрема, за 7 днів, якщо рецепт було виписано на курс лікування від 21 дня, за 3 дні, якщо такий курс лікування є меншим за 21 день.



Также интересно посмотреть:


НСЗУ проаналізувала інформацію, внесену медзакладами в електронну систему охорони здоров’я щодо зміни обсягу факти …" >НСЗУ: відбувся перерахунок запланованої вартості медпослуг
Під час війни ризики зараження ВІЛ вищі. Це пов’язано, зокрема, з випадками насилля, незахищеним сексом, контактом …" >Як пройти тестування на ВІЛ у сімейного лікаря?
Попри війну, українці з хронічною хворобою нирок або нирковою недостатністю отримують вкрай потрібний гемодіаліз в амбул …" >Особливості проходження гемодіалізу в амбулаторних умовах
Для забезпечення більш коректного та ефективного призначення інсулінів та їх подальшого відшкодування за програмою реімб …" >ЕСОЗ: внесення даних про категорію інсулінозалежних пацієнтів
21 червня 2023 року Національна служба здоров’я України спільно з Представництвом Світового банку в Україні провел …" >НСЗУ: посилення антикорупційної діяльності



Разместить пресс-релиз

Рубрикатор


Новости медицины



Мероприятия



Интересные факты



Новости портала



Блог

СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ

22 Июня
79
Игромания: Лечение зависимости от компьютерных и азартных игр в Киеве
in
Полезное

22 Июня
81
Что нельзя делать при варикозе
in
Полезное

07 Июня
108
Гелі хіт-ін/янь для лікування ран
in
Полезное

01 Июня
97
Лікування акне
in
Дерматология

29 Мая
132
Игристое вино: чем отличается от шампанского
in
Полезное
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ

30 Июня, 2023
20
Вестибулярний неврит: основні причини запаморочення
in
Неврология

30 Июня, 2023
20
Гастроентерит: симптоми подразнення кишківника у дітей
in
Педиатрия

30 Июня, 2023
20
Множинна мієлома: ранні прояви раку кісткового мозку
in
Онкология

27 Июня, 2023
26
Основні симптоми алергії на сонце
in
Аллергология

25 Июня, 2023
62
Основні причини свербіння очей
in
Офтальмология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ

30 Июня, 2023
41
НСЗУ: чому важливо приймати “Доступні ліки” безперервно?

30 Июня, 2023
40
НСЗУ: відбувся перерахунок запланованої вартості медпослуг

28 Июня, 2023
130
Як пройти тестування на ВІЛ у сімейного лікаря?

27 Июня, 2023
181
Особливості проходження гемодіалізу в амбулаторних умовах

27 Июня, 2023
177
ЕСОЗ: внесення даних про категорію інсулінозалежних пацієнтів
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ

23 Июня, 2023
181
100 років Ново Нордіск: прорив у лікуванні цукрового діабету та ожиріння
in
Мероприятия

20 Июня, 2023
167
15 червня відбулась конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия

20 Июня, 2023
132
Онлайн семінар алгоритми переходу на новий стандарт ISO 15189:2022
in
Мероприятия

12 Июня, 2023
171
Програма конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия

31 Мая, 2023
176
15 червня у Києві відбудеться конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия
Посмотреть все...
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка