Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання виконання функцій медицини катастроф», яка визначає пріоритети розвитку служб медицини катастроф в умовах війни.
Найважливішим є те, що документ чітко визначає розподіл функціонування і взаємодії всіх ланок медицини катастроф, а це дає нові можливості для змін і удосконалення роботи у воєнний час та у випадку надзвичайних ситуацій. Під час розроблення постанови були враховані найкращі світові практики та напрацьований упродовж 2022 року досвід роботи системи екстреної медичної допомоги. Постанова є першим кроком до комплексного реформування медицини катастроф.
Постанова передбачає, що служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відтепер на національному рівні координуватимуться Міністерством охорони здоров’я, а на регіональному – регіональними центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
«Ми отримали дуже важливий документ, який дасть нашим командам медицини катастроф підґрунтя для подальшого розвитку відповідно до найсучасніших стандартів та враховуючи надскладні виклики повномасштабної війни. Впевнений, що такі зміни дозволять героїчним медикам працювати ще ефективніше та рятувати ще більше людських життів», – наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Постанова також описує нове поняття «команди медицини катастроф» відповідно до міжнародної класифікації ВООЗ і групи лікарів різних спеціальностей, які залучаються до надання різного типу медичної допомоги внаслідок надзвичайних ситуацій, у т.ч. бойових дій, а також дозволяє використовувати в роботі сучасні телемедичні технології.
Зокрема, команди медицини катастроф поділятимуться на 3 типи. Мобільні команди І типу надаватимуть медичну допомогу постраждалим на місці події та евакуйовуватимуть до медзакладів. На мобільні команди ІІ типу буде покладене завдання з надання медичної допомоги за місцем проживання або перебування постраждалих. Своєю чергою, мобільні команди ІІІ типу зможуть надавати меддопомогу постраждалим за місцем перебування, використовуючи намети або стаціонарні будівлі.
Вищезгадані зміни дозволять в залежності від складності випадку одразу залучати мобільну бригаду потрібного типу.
Усі додаткові ресурси, потрібні для розвитку служби медицини катастроф у 2023 та наступних роках, планується покрити коштом міжнародних організацій, у тому числі ВООЗ. Серед іншого, у 2023-2027 рр. заплановано отримати ресурси на освіту працівників системи медицини катастроф, посилення спроможності національного державного закладу; розвиток ІТ-складової управління та статистики медицини катастроф; розвиток національних ЕМТ-команд; підсилення на́пряму реагування на хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози.
Также интересно посмотреть:
Повномасштабна війна рф проти України створила критичне навантаження на національну систему охорони здоров’я." >Побудування модульних лікарень: деталі будівництва
Уряд затвердив порядок взаємодії у сфері посмертного донорства центрів із трансплантації з органами Національної поліції …" >Хто супроводжуватиме мобільні бригади з трансплантації?
Цивільна особа, яка постраждала під час повномасштабної війни від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння …" >Хто має право на встановлення двох причин інвалідності?
Завдяки програмі “Доступні ліки” українці з серцево-судинними захворюваннями можуть отримувати ліки бе …" >Як отримати безоплатно ліки проти серцево-судинних захворювань?
Діагностика і лікування онкозахворювань безоплатні для українців та покриваються Програмою медичних гарантій. Вартість л …" >Створення чат-бота про безоплатне лікування раку: деталі
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
07 Июня
74
Гелі хіт-ін/янь для лікування ран
in
Полезное
01 Июня
65
Лікування акне
in
Дерматология
29 Мая
88
Игристое вино: чем отличается от шампанского
in
Полезное
22 Мая
112
Система внутрикостного доступа – инструмент для экстренных ситуаций
in
Диагностика и лечение
19 Мая
88
З якого віку можна користуватися іригаторами та чим вони корисні
in
Стоматология
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
11 Июня, 2023
37
Пухлина гіпофіза: як вчасно розпізнати формування новоутворення мозку?
in
Онкология
10 Июня, 2023
37
Які симптоми вказуватимуть на розвиток інфекції шкіри?
in
Инфекционные заболевания
10 Июня, 2023
43
Основні симптоми розширення судин в шлунково-кишковому тракті
in
Гастроэнтерология
08 Июня, 2023
63
Основні причини анальної кровотечі
in
Гастроэнтерология
07 Июня, 2023
57
Які основні причини опущення ясен?
in
Стоматология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
11 Июня, 2023
97
Розвиток медицини катастроф за світовими стандартами: деталі змін
10 Июня, 2023
136
Побудування модульних лікарень: деталі будівництва
09 Июня, 2023
135
Хто супроводжуватиме мобільні бригади з трансплантації?
08 Июня, 2023
223
Хто має право на встановлення двох причин інвалідності?
07 Июня, 2023
251
Як отримати безоплатно ліки проти серцево-судинних захворювань?
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
12 Июня, 2023
33
Програма конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия
31 Мая, 2023
137
15 червня у Києві відбудеться конференція “ФармаЕкспорт”
in
Мероприятия
31 Мая, 2023
125
23-25 травня у Львові відбувся 27-ий Медичний Форум та спеціалізована виставка «ГалМЕД».
in
Мероприятия
10 Мая, 2023
192
Вимоги стандарту ISO 15189:2022. Можливості та механізм переходу на новий стандарт ISO 15189:2022
in
Мероприятия
03 Апреля, 2023
363
СОСТОЯЛАСЬ МЕЖДУНАРОДНАЯ ВЫСТАВКА «ЗДРАВООХРАНЕНИЕ – 2023»
in
Мероприятия
Посмотреть все...