Авторизация

Чи гарантує держава надання безоплатної реабілітації в лікарнях?

Чи гарантує держава надання безоплатної реабілітації в лікарнях?
В Україні створюється сучасна система реабілітації, що ґрунтується на найкращих світових практиках і доказових підходах, мультидисциплінарності та, головне, – пацієнтоцентричності.
Держава стимулює розвиток реабілітаційної допомоги, починаючи із багатопрофільних лікарень, щоб особа могла отримати таку допомогу одразу після початку захворювання або травмування.
Для налагодження правильного скерування пацієнтів у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров’я було розроблено та затверджено реабілітаційні маршрути за станів здоров'я, які є найбільш частими під час війни: травми спинного мозку, травми головного мозку, опіки, ампутації та травми кінцівок. Відповідно до цієї системи організується допомога міжнародних партнерів: додаткове навчання фахівців з реабілітації, які працюють в закладі, забезпечення реабілітаційним обладнанням та допоміжними засобами реабілітації.
Щоби реабілітаційна допомога стала доступнішою, наприкінці 2022 року Програму медичних гарантій розширили новими пакетами: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Крім того, удосконалені вимоги із надання реабілітаційної допомоги в гострому реабілітаційному періоді. Наприклад, коли у людини стався інсульт, вона починає отримувати реабілітацію в межах пріоритетного пакета медичної допомоги у разі інсульту, який включає також і реабілітаційну складову. Отже, вже зараз держава оплачує законтрактованим закладам надання громадянам якісних безоплатних реабілітаційних послуг від початку травмування або захворювання.
МОЗ відзначає, що будь-яка реабілітаційна допомога починається з визначення відповіді на запитання «Чого бажає досягти пацієнт?». Надалі це є підставою для формування мети та завдань реабілітації. Для цього проводиться реабілітаційне обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації мультидисциплінарної реабілітаційної команди: фізичним терапевтом та ерготерапевтом, психологом, за необхідності логопедом. У разі потреби лікар фізичної та реабілітаційної медицини
відкоригує медикаментозну терапію, яку пацієнту призначили раніше, для того, щоби це не заважало наданню реабілітаційної допомоги, або призначить ліки, які впливають на біль, підвищений тонус м'язів, стан тривоги або депресії.
Результатом первинного реабілітаційного обстеження, яке провели фахівці з реабілітації, є створення індивідуального реабілітаційного плану, який команда має узгодити з пацієнтом. В межах плану мають бути визначені конкретні результати, яких пацієнт має досягнути після надання реабілітаційної допомоги — завдання реабілітації.
Ключовою вимогою до стаціонарного реабілітаційного пакета та, зокрема, необхідної кількості фахівців з реабілітації під час контрактування закладу охорони здоров'я НСЗУ є надання реабілітаційної допомоги високого обсягу – кожний пацієнт має щоденно отримувати якнайменше 3 години індивідуальних реабілітаційних втручань.
У разі необхідності в протезуванні реабілітаційна команда має запропонувати пацієнтові допомогу протезиста, який працює в протезному закладі в регіоні, де ви отримуєте реабілітаційну допомогу. Це важливо, оскільки реабілітаційна команда та протезист мають скоординувати свої зусилля в рамках індивідуального реабілітаційного плану, зокрема щодо того, який обсяг рухової активності має досягти особа у майбутньому. Додатково під час вибору протезиста треба враховувати те, що надалі протез потребуватиме сервісного обслуговування, тож дистанційний варіант співпраці за таких обставин не є оптимальним.
У межах надання реабілітаційної допомоги фахівці з реабілітації будуть використовувати допоміжні засоби реабілітації (палиці, милиці, ходуни, ортези, крісла колісні тощо), які будуть допомагати особі досягати мети та завдань реабілітації. У разі, коли особа потребуватиме такий допоміжний засіб після
виписки зі стаціонару, з 1 червня 2023 року усі стаціонарні реабілітаційні відділення мають мати у своєму складі кабінети асистивних технологій, однією з функцій яких буде надання пацієнтові можливості безоплатно користуватися допоміжними засобами реабілітації серійного виробництва. Перелік допоміжних засобів реабілітації, передбачений для цього, можна подивитись за посиланням.
Тариф на медичні послуги за цим пакетом становить 19 769 гривень – за надання реабілітаційних послуг за одним напрямом реабілітації, і 33 607 гривень – за надання одночасно реабілітаційних послуг за двома і більше напрямами. Якщо йдеться про послуги за одним напрямом, то реабілітаційний цикл має тривати щонайменше 14 календарних днів, за двома та більше – не менше ніж 21 календарний день.
Кожен пацієнт може безоплатно пройти два реабілітаційні цикли протягом року, тобто в кількісному вимірі це є двічі по 14 або 21 дню.
Послуги за цим пакетом надаються в умовах стаціонару. Головна умова отримання такої допомоги – електронне направлення від лікуючого лікаря або переведення пацієнта з іншого закладу чи клінічного підрозділу закладу охорони здоров’я.
Відзначається, що фахівці з реабілітації мають починати займатися з пацієнтом вже під час лікування. Після того, як стан пацієнта стабілізується і він більше не потребує постійного нагляду профільного лікаря (але якщо все ще має обмеження функціонування), – він має бути переведений у реабілітаційне відділення. Там із ним працюватиме група фахівців із реабілітації на чолі з лікарем фізичної та реабілітаційної медицини.



Также интересно посмотреть:


З червня минулого року в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) для медичних сестер і братів стала доступною функці …" >МОЗ: основні можливості в електронній системі охорони здоровʼя для медичних сестер та братів
МОЗ наказом № 419 від 28 лютого 2023 року встановив критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, установи та …" >МОЗ: визначення критеріїв підприємств, що мають важливе значення для галузі охорони здоров’я
Гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Про …" >Який мінімальний розмір зарплати встановлено для медиків та фармацевтів у 2023 році?
Інформація про пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я захищена і доступна лише тим лікарям, яким пацієнт …" >НСЗУ: особливості забезпечення безпеки даних про психіатричні діагнози
Залучення нових груп медичних працівників: медичних сестер та братів, реабілітологів, працівників із вищою немедичною ос …" >МОЗ: залучення медичних сестер та братів у системі БПР



Разместить пресс-релиз

Рубрикатор


Новости медицины



Мероприятия



Интересные факты



Новости портала



Блог

СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ

09 Марта
85
Пигментная глаукома — что это, почему возникает и как лечить
in
Зрение

06 Марта
131
Как работает магнитно-резонансная томография (МРТ) и ее отличие от компьютерной томографии (КТ)
in
Диагностика и лечение

28 Февраля
142
Химиоэмболизация: двойной удар по опухоли печени
in
Лечение за рубежом

28 Февраля
148
Тест-полоски: какие бывают и как выбрать
in
Полезное

16 Февраля
88
Как выбрать кровоостанавливающие средства
in
Полезное
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ

13 Марта, 2023
18
Герпетиформний дерматит: характерні ознаки непереносності глютену
in
Дерматовенерология

12 Марта, 2023
26
Тромбоз глибоких вен: основні симптоми та методи надання допомоги
in
Терапия

12 Марта, 2023
25
Метаболічний ацидоз: основні симптоми підвищеного рівня кислоти у крові
in
Терапия

10 Марта, 2023
57
Особливості застосування кисневого концентратора в домашніх умовах
in
Пульмонология

09 Марта, 2023
64
Ліподерматосклероз: основні симптоми запального процесу
in
Терапия
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ

13 Марта, 2023
40
Чи гарантує держава надання безоплатної реабілітації в лікарнях?

12 Марта, 2023
91
МОЗ: основні можливості в електронній системі охорони здоровʼя для медичних сестер та братів

11 Марта, 2023
136
МОЗ: визначення критеріїв підприємств, що мають важливе значення для галузі охорони здоров’я

10 Марта, 2023
182
Який мінімальний розмір зарплати встановлено для медиків та фармацевтів у 2023 році?

09 Марта, 2023
205
НСЗУ: особливості забезпечення безпеки даних про психіатричні діагнози
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ

24 Февраля, 2023
157
PUBLIC HEALTH 2023: наближаємо перемогу на медичному фронті
in
Мероприятия

08 Февраля, 2023
366
23-25 травня 2023 року у Львівському палаці мистецтв відбудеться XXVII Львівський медичний Форум та XXVII медична виставка «ГалМЕД»
in
Мероприятия

08 Февраля, 2023
164
23-25 травня 2023 року у Львові відбудеться XII міжнародна стоматологічна виставка «Дентал-ЕКСПО»
in
Мероприятия

29 Сентября, 2022
794
Грантовий конкурс для громад "Сади для Перемоги"
in
Мероприятия

19 Сентября, 2022
1243
24 листопада в Pochayna Event Hall відбудеться міжнародний форум, Esthetic Beauty Forum
in
Мероприятия
Посмотреть все...
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?