Лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді додано в реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.
21 лютого 2023 року Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 14 лютого 2023 року.
Новий Реєстр набуває чинності 27 лютого 2022 року. Ознайомитись із наказом МОЗ № 351 можна за посиланням: https://cutt.ly/j35Q8ay
Всього до програми реімбурсації включено 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів. 15 з них повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.
Особи в пострансплантаційннму періоді, звертаються до трасплант-координаторів в трансплантаційних центрах, щоб отримати призначення лікарських засобів та рецепти за програмою реімбурсації. Лікарські засоби за такими рецептами можна отримати в аптечних закладах, що уклали договір з НСЗУ.
Відмічається, що рецепти за програмою реімбурсації, вписуються лікарями за міжнародною непатентованою назвою, із зазначенням форми випуску та курсу лікування, а пацієнти в аптечних закладах обирають ті торгові найменування які їм потрібно (програма реімбурсації завжди передбачає, як мінімум одну торгову назву безоплатно для відповідного МНН).
Отримати особам у трансплантаційному періоді отримати лікарські засоби, можливо:
Після трансплантації пацієнту в трансплантаційному центрі підбирають підтримувальну медикаментозну терапію. Трансплант-координатор вносить медичну інформацію, до електронної системи охорони здоров’я, створює план лікування, виписує електронний рецепт та дає направлення на планове обстеження через три місяці для визначення необхідності зміни плану лікування.
Через три місяці після трансплантації пацієнт здає аналізи. Трансплант-координатор на основі показників аналізів, визначає потребу в зміні курсу лікування або виписує новий рецепт за діючим планом лікування. Для підбору нового курсу лікування пацієнта направляють в стаціонар.
Якщо пацієнт вже має підібрану терапію (через 6-12 місяців після трансплантації).
Пацієнт має звернутися до транслант-координатора з випискою або призначенням лікарських засобів. На підставі виписки зі стаціонару або плану лікування координатор повторно призначить ліки за програмою реімбурсації та випише електронний рецепт. Лікарський засіб, дозування та курс лікування встановлюється на основі первинного призначення в плані лікування.
Пацієнти, яким проводили трансплантацію за кордоном і які мають на руках підтверджуючі документи, мають звернутися до трансплант-координатора в трансплантаційний центр.
Также интересно посмотреть:
Українці із гематологічними захворюваннями можу розраховувати на безоплатну медичну допомогу. Лікування покривається Про …" >Особливості отримання безоплатної медичної допомоги для пацієнтів з гематологічними захворюваннями
Через війну в Україні зростає кількість поранених захисників та захисниць, а також цивільних громадян, які потребують по …" >МОЗ: початок дії цифровізованої системи реабілітації
Внаслідок повномасштабної російської агресії система охорони здоров’я України зіткнулася з безпрецедентними виклик …" >За яких умов сьогодні надається меддопомога пацієнтам? Коментарі МОЗ
Колоректальний рак являє собою захворювання, при якому клітини товстого або прямого кишківника ростуть безконтрольно. Йо …" >Особливості отримання медичної допомоги у НІР при колоректальному раку
Ліки при хворобі Паркінсона включені в програму реімбурсації “Доступні ліки”. Це означає, що українці можуть …" >НСЗУ: як безоплатно отримати ліки при хворобі Паркінсона?
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
28 Февраля
50
Химиоэмболизация: двойной удар по опухоли печени
in
Лечение за рубежом
28 Февраля
42
Тест-полоски: какие бывают и как выбрать
in
Полезное
16 Февраля
61
Как выбрать кровоостанавливающие средства
in
Полезное
09 Февраля
79
Действительно ли электронные сигареты безопаснее обычных
in
Полезное
31 Января
117
Препараты Цинка – отличная добавка для поддержания организма
in
Здоровый образ жизни
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
27 Февраля, 2023
25
Ниркова колька: основні симптоми та методи надання допомоги
in
Урология
26 Февраля, 2023
84
Основні симптоми збільшення аденоїдів у дітей
in
Педиатрия
25 Февраля, 2023
101
Вестибулярний папіломатоз: основні причини появи новоутворень на піхві
in
Акушерство, гинекология
24 Февраля, 2023
45
Бульозний епідермоліз: основні причини появи пухирців на шкірі
in
Дерматовенерология
23 Февраля, 2023
43
Психоз: основні симптоми психічного розладу
in
Психотерапия
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
27 Февраля, 2023
48
Імуносупресивні препарати додано до реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації
27 Февраля, 2023
44
Особливості отримання безоплатної медичної допомоги для пацієнтів з гематологічними захворюваннями
27 Февраля, 2023
75
МОЗ: початок дії цифровізованої системи реабілітації
26 Февраля, 2023
166
За яких умов сьогодні надається меддопомога пацієнтам? Коментарі МОЗ
25 Февраля, 2023
231
Особливості отримання медичної допомоги у НІР при колоректальному раку
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
24 Февраля, 2023
113
PUBLIC HEALTH 2023: наближаємо перемогу на медичному фронті
in
Мероприятия
08 Февраля, 2023
229
23-25 травня 2023 року у Львівському палаці мистецтв відбудеться XXVII Львівський медичний Форум та XXVII медична виставка «ГалМЕД»
in
Мероприятия
08 Февраля, 2023
136
23-25 травня 2023 року у Львові відбудеться XII міжнародна стоматологічна виставка «Дентал-ЕКСПО»
in
Мероприятия
29 Сентября, 2022
764
Грантовий конкурс для громад "Сади для Перемоги"
in
Мероприятия
19 Сентября, 2022
1150
24 листопада в Pochayna Event Hall відбудеться міжнародний форум, Esthetic Beauty Forum
in
Мероприятия
Посмотреть все...