Через війну в Україні зростає кількість поранених захисників та захисниць, а також цивільних громадян, які потребують подальшої комплексної реабілітації для відновлення та повернення до повноцінного активного життя. Саме тому держава дбає про забезпечення сучасної, доказової та ефективної реабілітації, доступ до якої має бути без бюрократії та зайвих паперів для всіх українців, які цього потребують. Для цього весь процес реабілітації пацієнта уже з травня буде супроводжуватися в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Передусім, це дозволить зберігати відповідні дані про здоровʼя пацієнта в єдиному місці – електронній картці. Тобто пацієнту більше не знадобиться шукати, збирати та роками зберігати паперові довідки, передбачені в цьому процесі.
«Такий підхід забезпечить надійне зберігання медичних даних пацієнтів, унеможливить їх втрату та надасть можливість медичним фахівцям та реабілітаційним командам у будь-якому куточку країни отримувати доступ до них за згодою пацієнта, – коментує заступниця міністра охорони здоровʼя з цифрового розвитку Марія Карчевич. – Тобто, якщо пацієнта буде направлено до іншого медичного закладу, йому не доведеться брати з собою всі медичні документи з попереднього місця реабілітації – уся необхідна інформація буде доступна в його електронній медичній картці».
На першому етапі цифровізації лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, а також фізичні терапевти та ерготерапевти будуть вносити всю медичну інформацію про реабілітаційні втручання, результати обстежень та інші необхідні дані до ЕСОЗ. Це дозволить повноцінно та надійно зберігати медичні дані про реабілітацію та стан здоровʼя пацієнта, а електронні інструменти забезпечать прозорість, контрольованість та, що головне, – високу ефективність надання реабілітаційної допомоги.
«Електронне документування реабілітаційної допомоги є важливою частиною змін, над якими ми зараз працюємо, – розповідає радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна. – Разом із впровадженням Міжнародної класифікації функціонування, організацією роботи мультидисциплінарних команд з реабілітації, переоснащенням та новим обладнанням у відділеннях лікарень це дозволить скоріше й ефективніше відновлюватися людям, які отримали травми війни».
Розробка цього функціоналу в ЕСОЗ, зокрема, реалізується в рамках проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», що впроваджує БФ «Пацієнти України» за підтримки Швейцарії та Європейського Союзу.
На разі держава забезпечує весь комплекс медичної та реабілітаційної допомоги для кожного, хто постраждав внаслідок війни. Так, реабілітація є безоплатною та гарантується державою у медичних закладах, які законтрактувалися із Національною службою здоров’я України за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах».
Также интересно посмотреть:
Внаслідок повномасштабної російської агресії система охорони здоров’я України зіткнулася з безпрецедентними виклик …" >За яких умов сьогодні надається меддопомога пацієнтам? Коментарі МОЗ
Колоректальний рак являє собою захворювання, при якому клітини товстого або прямого кишківника ростуть безконтрольно. Йо …" >Особливості отримання медичної допомоги у НІР при колоректальному раку
Ліки при хворобі Паркінсона включені в програму реімбурсації “Доступні ліки”. Це означає, що українці можуть …" >НСЗУ: як безоплатно отримати ліки при хворобі Паркінсона?
Медичні заклади, які отримали договір із “нульовою” сумою, повинні продовжити вносити дані в ЕСОЗ. " >НСЗУ: дані в ЕСОЗ важливо вносити медзакладам для перерахунку сум договорів
Медичні заклади, а також фізичні особи-підприємці, які мають ліцензію на медичну практику, повинні до 31 березня 2023 ро …" >Який термін надається медзакладам для реєстрації в ЕСОЗ? Пояснення МОЗ
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
16 Февраля
58
Как выбрать кровоостанавливающие средства
in
Полезное
09 Февраля
77
Действительно ли электронные сигареты безопаснее обычных
in
Полезное
31 Января
115
Препараты Цинка – отличная добавка для поддержания организма
in
Здоровый образ жизни
25 Января
180
Холецистит — что это и как возникает, симптомы, лечение
in
Пищеварительная система
13 Января
198
Телевизор на стену в детскую: подобрать оптимальную модель со Smart-TV
in
Полезное
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
27 Февраля, 2023
23
Ниркова колька: основні симптоми та методи надання допомоги
in
Урология
26 Февраля, 2023
66
Основні симптоми збільшення аденоїдів у дітей
in
Педиатрия
25 Февраля, 2023
92
Вестибулярний папіломатоз: основні причини появи новоутворень на піхві
in
Акушерство, гинекология
24 Февраля, 2023
41
Бульозний епідермоліз: основні причини появи пухирців на шкірі
in
Дерматовенерология
23 Февраля, 2023
40
Психоз: основні симптоми психічного розладу
in
Психотерапия
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
27 Февраля, 2023
44
МОЗ: початок дії цифровізованої системи реабілітації
26 Февраля, 2023
134
За яких умов сьогодні надається меддопомога пацієнтам? Коментарі МОЗ
25 Февраля, 2023
195
Особливості отримання медичної допомоги у НІР при колоректальному раку
24 Февраля, 2023
254
НСЗУ: як безоплатно отримати ліки при хворобі Паркінсона?
23 Февраля, 2023
218
НСЗУ: дані в ЕСОЗ важливо вносити медзакладам для перерахунку сум договорів
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
24 Февраля, 2023
109
PUBLIC HEALTH 2023: наближаємо перемогу на медичному фронті
in
Мероприятия
08 Февраля, 2023
219
23-25 травня 2023 року у Львівському палаці мистецтв відбудеться XXVII Львівський медичний Форум та XXVII медична виставка «ГалМЕД»
in
Мероприятия
08 Февраля, 2023
135
23-25 травня 2023 року у Львові відбудеться XII міжнародна стоматологічна виставка «Дентал-ЕКСПО»
in
Мероприятия
29 Сентября, 2022
762
Грантовий конкурс для громад "Сади для Перемоги"
in
Мероприятия
19 Сентября, 2022
1145
24 листопада в Pochayna Event Hall відбудеться міжнародний форум, Esthetic Beauty Forum
in
Мероприятия
Посмотреть все...