Сьогодні в умовах воєнного стану дані, які зберігаються в ЕСОЗ, є більш захищеними, ніж ті, що зберігаються на паперових носіях у медичних закладах. Щобільше – на відміну від паперових карток внесення даних в ЕСОЗ гарантує їх цілісність та збереженість.
Так НСЗУ, як власник центральної бази даних електронної системи охорони здоровʼя, та ДП «Електронне здоровʼя», як її адміністратор, втілюють усі необхідні заходи безпеки та превентивно працює над посиленням безпеки. Крім того, адміністратор здійснює регулярні перевірки безпеки медичних інформаційних систем. Також до моніторингу безпеки залучені експерти провідних міжнародних аудиторських компаній.
Підтвердження того, що дані в системі зберігаються відповідно до вимог, установлених державою є проходження успішної сертифікації та отримання атестата відповідності КСЗІ.
Персональні та медичні дані пацієнтів, визначені законодавством, зберігаються на рівні центральної бази даних ЕСОЗ, що є сукупністю реєстрів даних. Так, під час кожного візиту пацієнта лікар здійснює синхронізацію та відправку даних до ЕСОЗ, засвідчуючи цю дію власним кваліфікованим електронним підписом (КЕП).
Додатково в системі реалізовано принцип відокремленого зберігання персональних та медичних даних пацієнта, що суттєво знижує ризик витоку персоніфікованих даних.
Відмічається, що доступ до інформації, що міститься в ЕСОЗ, надається виключно ідентифікованим та автентифікованим користувачам (лікарям), що мають відповідні права доступу.
Так, лише на вході в систему користувачі проходять двофакторну авторизацію: через встановлену МІС та безпосередньо вхід в ЕСОЗ, на рівні якого і визначаються права доступу користувача.
Доступ до даних про пацієнта за його згодою має сімейний лікар (терапевт, педіатр), з яким пацієнт уклав декларацію. Своєю чергою, лікарі-спеціалісти можуть отримати доступ до релевантних епізодів медичної допомоги лише у випадку направлення сімейного лікаря або іншого лікаря-спеціаліста. Доступ до інших даних лікарів-спеціалістів здійснюється за згодою пацієнта.
Ні безпосередньо медичні інформаційні системи, ні працівники інших інституцій не мають доступу до даних про пацієнта.
Надалі в системі буде реалізований функціонал, що дозволятиме пацієнту самостійно керувати доступами до власних даних через електронні кабінети пацієнтів.
Также интересно посмотреть:
У НСЗУ відбувся перший раунд засідання Робочої групи медичних експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов …" >Як проходитиме лікування людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією за ПМГ-2023?
В Київ та у 21 область України доставили 100 тисяч доз однодозової векторної вакцини від бельгійської фармацевтичної ком …" >В Україну доставили 100 тисяч доз вакцини проти COVID-19 Janssen: деталі
Медичні сестри та брати вдосконалюють навички роботи в електронній системі охорони здоров'я. Нові функціональні можл …" >МОЗ: нові функції в ЕСОЗ для медичних сестер та братів
У НСЗУ відбулося перше засідання Робочої групи експертів за напрямом “Терапія”. Було розглянуто пропозиції д …" >НСЗУ: які можливі нововведення до пакетів ПМГ-2023 за напрямом “Терапія”?
З введенням електронного рецепта на антибіотики все більше медичних закладів взаємодіють з електронною системою охорони …" >Як приватному медзакладу обрати медичну інформаційну систему? Пояснення МОЗ
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
26 Августа
33
Атрофия зрительного нерва лечение в Германии
in
Лечение за рубежом
18 Августа
89
Посудомоечные машины встраиваемого типа: разновидности и их плюсы
in
Полезное
29 Июня
258
Когда лучше делать лазерную коррекцию зрения — до или после родов?
in
Зрение
16 Июня
287
Лечение наркомании в г. Днепр в РЦ "Шанс"
in
Наркология
13 Июня
291
Как избавиться от излишней потливости: 5 простых рекомендаций для устранения гипергидроза
in
Здоровый образ жизни
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
26 Августа, 2022
41
Ректовагінальна нориця: причини та методи лікування
in
Акушерство, гинекология
25 Августа, 2022
39
Які основні причини далекозорості?
in
Офтальмология
24 Августа, 2022
40
Які симптоми вказують на високий рівень білірубіну?
in
Гастроэнтерология
23 Августа, 2022
46
Вагініт: основні симптоми запального процесу
in
Акушерство, гинекология
22 Августа, 2022
56
Застуда влітку: основні симптоми та методи лікування
in
Терапия
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
26 Августа, 2022
71
Як захищені персональні та медичні дані пацієнтів в ЕСОЗ?
25 Августа, 2022
61
Як проходитиме лікування людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією за ПМГ-2023?
25 Августа, 2022
141
В Україну доставили 100 тисяч доз вакцини проти COVID-19 Janssen: деталі
24 Августа, 2022
100
МОЗ: нові функції в ЕСОЗ для медичних сестер та братів
24 Августа, 2022
87
НСЗУ: які можливі нововведення до пакетів ПМГ-2023 за напрямом “Терапія”?
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
31 Января, 2022
685
Приглашаем посетить выставку Здоровье и долголетие-2022 14-16 апреля 2022 года в Киевском Доме КИНО
in
Мероприятия
20 Января, 2022
759
Приглашаем Вас на Черноморское побережье в Одессу – с 23 по 25 февраля на ежегодное медицинско-оздоровительное мероприятие Medical Tourism Workshop: MedTW 2022
in
Мероприятия
13 Декабря, 2021
809
24-26 травня 2022 року у Львові відбудеться XIІ міжнародна стоматологічна виставка «Дентал-ЕКСПО»
in
Мероприятия
26 Ноября, 2021
1518
24-26 травня 2022 року у Львівському палаці мистецтв відбудеться XXVII Львівський медичний Форум та XXVII медична виставка «ГалМЕД»
in
Мероприятия
19 Ноября, 2021
863
“Міста долають діабет”: Київ долучається до міжнародної програми для боротьби з цукровим діабетом
in
Мероприятия
Посмотреть все...