Якщо медичні заклади використовуватимуть надані НСЗУ кошти на підвищення якості надання послуг та мотивацію персоналу, то закладених у бюджеті грошей має повністю вистачити на виплату підвищених зарплат медикам.
Про це в одному з інтерв’ю розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак.
«Тарифи Програми медичних гарантій на ті чи інші послуги враховують не лише закупівлю ліків та витратних матеріалів, а в тому числі й заробітну платню персоналу. І я гадаю, що закладених коштів достатньо для того, щоб мотивувати наявний персонал і навіть боротися за кращих лікарів у своїх медичних закладах», - сказала Гусак.
Водночас зауважила вона, є досить багато випадків неправильного розуміння реалізації Програми медичних гарантій чи контрактування із НСЗУ засновниками чи управлінською ланкою закладів. І часто це призводить до того, що кошти НСЗУ використовуються зовсім не для того, щоб надати пацієнту потрібну йому допомогу, вчасно і в достатньому обсязі закупити ліки та мотивувати працівників лікарні. А часто ці кошти використовують на те, що не входить до контрактних зобов’язань НСЗУ.
До прикладу, вона привела оплату комунальних платежів медичних закладів. Відзначається, що це є зобов’язання органів місцевого самоврядування, засновників. Однак пані Наталія, вказала на те, що все більше і більше закладів скаржаться НСЗУ про те, що засновники вважають, що коштів з НСЗУ достатньо, і вони змушують із цих грошей оплачувати комунальні платежі. НСЗУ не втручається у господарську діяльність підприємства, але у Програму медичних гарантій точно не закладаються капітальні видатки медзакладів, видатки розвитку.
За її словами, відповідальність НСЗУ - щоб кошти, які закладені у договори з надавачами медичних послуг, їм були вчасно перераховані. Відповідальність керівництва лікарні та власників лікарень - щоб кошти були ефективно та справедливо використані.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів на засіданні 12 січня ухвалив постанову про підвищення зарплати медпрацівникам. Постанова набуває чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2022 року.