Авторизация

Отримання препаратів за програмою "Доступні ліки": за яких интеллектов це можна зробити?

Отримання препаратів за програмою "Доступні ліки": за яких интеллектов це можна зробити?
Ліки за урядовою програмою "Доступні ліки" можна отримати тільки за електронним рецептом. Його має виписати сімейний лікар, терапевт чи педіатр через електронну систему охорони здоров'я.
Нагадаємо, що таке правило дійсне ще з 1 квітня 2019 року. Про це на брифінгу сказала заступниця голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Тетяна Бойко.
Вона нагадала, за яких умов можна отримати медикаменти. Покрокова інструкція складається з декількох етапів:
Пацієнт має обрати лікаря, який надає первинну медичну допомогу та укласти з ним декларацію.
Також він має мати встановлений діагноз відповідного хронічного захворювання.
Лікар, з яким пацієнт уклав декларацію, має право виписати електронний рецепт на "Доступні ліки" в кількості, передбаченій для 3-місячного курсу лікування, враховуючи норми відпуску препарату.
Розраховувати на безплатні ліки можуть хворі із хронічними захворюваннями. Зокрема, із діабетом другого типу, бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями.
Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.
“А з 1 жовтня 2021 року до цієї програми буде додано цукровий діабет та нецукровий діабет, розлади психіки та поведінки, епілепсія. А також якщо пацієнт лікується амбулаторно, а не в стаціонарі”, – сказала Бойко.
Нагадаємо, що урядова програма "Доступні ліки" дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безплатно або з невеликою доплатою. У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину). Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?