Авторизация

Первинна медична допомога: які зміни відбудуться за ПМГ у 2022 році?

Первинна медична допомога: які зміни відбудуться за ПМГ у 2022 році?
20 серпня у Національній службі здоров’я відбувся другий раунд засідання Робочої групи медичних експертів з питань розробки Програми медичних гарантій-2022 за напрямами первинної медичної допомоги та вакцинації від COVID-19.
Експерти Робочої підтримали та доповнили вимоги за напрямом первинної медичної допомоги такими пунктами:
розширити перелік обов’язкових лабораторних досліджень, додавши до загального аналізу сечі визначення ацетону (кетонових тіл). А також уточнити щодо показників, які необхідно визначати на рівні первинної медичної допомоги, які входять як до загального аналізу крові з лейкоцитарною формулою, так і до загального аналізу сечі;
внести за рекомендацією ВООЗ наступний пункт: “Налагодження тісного та довірливого контакту з пацієнтами, урахування їх індивідуальних потреб, способу життя та особливостей поведінки, визначення нагальних потреб, тривог, скарг та проблем пацієнтів, пов’язаних з їх здоров’ям та добробутом, що потребують задоволення або вирішення, залучення пацієнтів до ведення хвороби/хвороб (збору анамнезу життя і захворювання, соціального анамнезу), залучення пацієнтів до розробки плану лікування та погодження його з пацієнтами, допомога у постановці життєвих цілей пацієнтів та заохочення пацієнтів самостійно піклуватись про власне здоров’я”.
Умови закупівлі зазнали змін у вигляді деталізації пункту, де передбачено проведення лабораторних обстежень, визначеннями, які саме показники мають входити у розгорнутий клінічний аналіз крові з лейкоцитарною формулою та загальний аналіз сечі. А також погодили внесення нового пункту у вимоги до спеціалістів та кількості фахівців - додати позицію медсестри (щонайменше одна особа), яка працює за основним місцем роботи у закладі ПМД.
Під час обговорення вирішували також доцільність включення у вимоги до обладнання наявність портативного дефібрилятора з функцією синхронізації на рівні первинної медичної допомоги.
Експерти не підтримали пропозиції включити в перелік обов’язкових досліджень на первинці наступні аналізи - ЛГ, ФСГ, ПРЛ, тестостерон, естрадіол, токсоплазмоз, ІПФР-1, CELIAC скринінг, 17-КС сечі, а також аналізи, необхідні для контролю за станом здоров'я дітей та дорослих з муковісцидозом.
Обговорювали, але не прийняли пропозиції, подані на громадському обговоренні. Зокрема, виключити з вимог обов’язковий пункт про наявність закладу у переліку, визначеному керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка