13 серпня відбулося засідання Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій-2021 за напрямами “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Хірургія одного дня”.
Так у 2022 році плануються зміни за напрямом хірургічних операцій дорослим та дітям у стаціонарних умовах.
По-перше, НСЗУ пропонує диференціювати пакет “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” на просту хірургію та хірургію+. При цьому додатковий обсяг медичних послуг (“Хірургія+”) передбачає окремо надання медичної допомоги дітям, окремо - дорослим. Укласти договір з НСЗУ на надання додаткового обсягу послуг “Хірургія+” зможуть потужні лікарні, у яких надаються високоспеціалізовані медичні послуги та є відповідне обладнання та фахівці. По-друге, НСЗУ у 2022 році пропонує додати окремий пакет “Хірургія одного дня”.
Під час першої робочої групи вимоги до звичайної хірургії суттєвих змін не зазнали. Так, експерти запропонували та додали до переліку лабораторних досліджень аналіз плазми крові на рівень D-димер, до інструментальних - ехокардіографію. А у вимогах до кількості фахівців проголосували за збільшення кількості сестер медичних з 4 до щонайменше 8 осіб, які працюють за основним місцем роботи в цьому закладі. Адже на думку лікарів чотири медичних сестри фізично не можуть забезпечити цілодобовий нагляд.
Щодо вимог до обладнання за напрямком “Хірургія+” для дорослих, то експерти після тривалого обговорення погодили запропонований НСЗУ перелік, до якого увійшли комп’ютерний томограф, магнітно-резонансний томограф, ангіограф стаціонарний (або мобільний), фіброгастроскоп, колоноскоп та бронхоскоп тощо.
Для дітей додаткові вимоги стосовно обладнання за напрямком “Хірургія+” наступні: комп’ютерний томограф, фіброгастроскоп, колоноскоп, бронхоскоп, УЗД-апарат з кольоровим доплером і набором датчиків для дітей різного віку та ін.
Під час обговорення вимог напряму “Хірургія одного дня” велику зацікавленість лікарів та керівників закладів викликало питання переліку нозологій, за якими пацієнт може отримувати медичну допомогу за цим пакетом. Також висловлювали побоювання, що приватні заклади матимуть перевагу перед державними за рівнем оснащення і спроможністю проводити хірургічні втручання протягом одного дня.
Детальніше ці та інші питання за пакетом хірургії одного дня експерти домовились обговорити під час другого засідання.
Фіналізуватимуть специфікації та умови закупівлі до медичної допомоги за напрямом хірургії на другому засіданні робочої групи, яке відбудеться за кілька тижнів.