Авторизация

Надання паліативної допомоги: НСЗУ анонсували зміни

Надання паліативної допомоги: НСЗУ анонсували зміни
Лікарі, керівники паліативних відділень та представники громадських організацій розглянули проміжні вимоги за пакетами “Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям” та “Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям”.
11 серпня експерти працювали над специфікаціями та вимогами щодо надання паліативної допомоги.
При цьому було відмічено, що у 2022 році масштабних змін за цими двома медичними пакетами не передбачається. Тому суттєвих змін вимоги до закупівлі послуг за напрямком паліативної допомоги не зазнали.

Робоча група узагальнила висновки, які надіслали самі експерти, та напрацьовувала проміжний варіант умов закупівлі. Серед змін у прийнятих пропозиціях, наприклад, такі:
у специфікації до пакета “Стаціонарна паліативна допомога дорослим та дітям” доповнено пункт щодо забезпечення пацієнтів асистивними засобами для мобільності на весь період перебування в закладі за місцем надання послуг;
у пакеті “Мобільна паліативна допомога дорослим та дітям” доповнили пункт умов закупівлі про забезпечення постійного контакту з пацієнтом вимогою щодо мінімальної регулярності фізичних візитів: початково при складанні плану спостереження та потім надалі згідно з планом спостережень, але не менше раз на місяць.
Дискусію викликало кілька питань. Експерти пропонували включити до підстав надання послуги, окрім направлення лікаря чи переведення з іншого закладу, самозвернення пацієнта. Як це є в деяких інших медичних пакетах. Але наявна редакція підстав надання послуги зі стаціонарної чи мобільної паліативної допомоги, запропонована НСЗУ, передбачає, що пацієнт самостійно не може встановити відповідний діагноз, який потребуватиме паліативної допомоги. Саме тому потрібно електронне направлення. Чинні підстави дозволяють пацієнту отримувати даний вид допомоги, звернувшись за таким направленням до лікаря один раз на рік.
Також учасниками робочої групи було обговорено вимогу у пакеті мобільної паліативної допомоги в такій редакції як “забезпечення та контроль симптоматичної терапії та догляду”. Дискусію викликало, чи може мобільна бригада контролювати догляд за паліативним пацієнтом, який перебуває вдома. І які мають бути дії лікаря, який бачить неякісний догляд за таким пацієнтом. Одні експерти наполягали залишити контроль догляду, в майбутньому ретельно прописавши поняття догляду та шкали його оцінки. Інші - прибрати контроль догляду, оскільки мобільна паліативна служба на якість догляду пацієнта вплинути не може.
Зрештою у проміжному варіанті погодили залишити контроль і за симптоматичною терапією, і догляд за пацієнтом.
Експерти обговорили пункт щодо наявного пункту в переліку обладнання мобільної бригади, викладене у наступній редакції: CPAP та/або кисневий концентратор у кількості щонайменше 3-х. Були пропозиції збільшити кількість до щонайменше 5-х концентраторів, пропозиції стосовно створення у майбутньому карти або реєстру таких паліативних пацієнтів, які вдома потребують кисневого концентратора. Внаслідок обговорень члени робочої групи погодили цю вимогу у запропонованій редакції.
Нагадуємо, що фіналізуватимуть документ на другому засіданні, яке відбудеться за кілька тижнів.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка