Біологи зі США ідентифікували групу препаратів, які можуть боротися з макулодистрофією – однією з причин втрати зору у зрілому віці.
Клас антивірусних препаратів – інгібітори зворотної транскриптази (NRTI) – широко використовують для лікування ВІЛ. Вчені виявили, що NRTI можуть виявитися корисними для терапії макулодистрофії (вікова дегенерація та дегенерація жовтої плями). Це група захворювань, при яких сітківка ока вражається, а центральний зір порушується. Найчастіше проявляється "помутнінням" в очах, а також відсутністю видимості в центрі поля зору.
Вчені з Інституту біологічних досліджень Солка проаналізували 4 бази даних різних компаній медичного страхування.
Вони помітили, що люди, які вживають NTRI, значно рідше страждають від макулодистрофії – майже на 40%.
Відповідно робота вчених змінює уявлення біологів про ДНК. Так дослідження вперше демонструє, що воно може створюватися за межами клітинного ядра в цитоплазмі клітин, де розташований генетичний матеріал. А формування певного типу ДНК в цитоплазмі впливає на макулодистрофію, адже в ході цього процесу знищується важливий шар клітин, які живлять світлочутливі клітини сітківки.
В результаті науковці вирішили знайти ліки, які блокують виробництво цього типу ДНК, аби запобігти втраті зору. Відтак, дослідники закликають провести випробування цього препарату і всіх його похідних.