Авторизация

Вплив післяобіднього сну на роботу мозку

Вплив післяобіднього сну на роботу мозку
Нове дослідження вчених з Китаю вивчає зв'язок між пообіднім сном і поліпшенням когнітивних здібностей у літніх людей. Ймовірно, денний відпочинок допомагає контролювати запальні процеси в нейронах і зберігає мозок в здоровому стані.
Так проаналізувавши дані понад 2100 учасників літнього віку, команда фахівців дослідницьких центрів КНР вивчила стан 1500 з тих, хто регулярно після обіду дрімав 5 – 120 хвилин, в порівнянні з тими, хто цього не робив.
Вчені виявили, що представники першої групи демонстрували істотно вищі когнітивні здібності. Також у них був підвищений рівень тригліцеридів.
Важливо відзначити, що представники обох груп в середньому спали вночі 6,5 годин. Це означає, що любителі подрімати вдень не компенсували брак сну.
Водночас раніше вчені встановили, що занадто довгий сон вдень підвищує ризик інсульту і смерті від різних причин.
Також автори припускають, що існує залежність між запаленням і розладами сну. У людей похилого віку розлади сну або депривація сну вночі викликані підвищеним рівнем IL-6 і С-реактивного білка, запальними медіаторами, активізацією окисного стресу і акумуляцією активних форм кисню.
Високі рівні запальних відповідей ведуть до несприятливих наслідків, зокрема, когнітивних порушень і підвищеного ризику смерті.
Відомо, що сон регулює імунну реакцію, яка протистоїть запальним процесам, а денний сон може бути розвитком реакції на запалення.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка