Авторизация

Если хвора на COVID-19 людина є найзаразнішою

Если хвора на COVID-19 людина є найзаразнішою
При госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією з моменту появи симптомів живий вірус виділявся не довше 9 днів.
Відповідно ці висновки підтверджують виправданість десятиденної ізоляції контактних осіб.
Групою вчених з Великобританії було проведено систематичний огляд 98 досліджень, в яких аналізувалася зміна вірусного навантаження пацієнтів з SARS-Cov-2, SARS та MERS.
Аналізи дослідження показали, що середня тривалість виділення РНК коронавірусу склала 17 днів з початку появи симптомів у верхніх дихальних шляхах, 14,6 дня – в нижніх дихальних шляхах, а у фекаліях – 17,2 дня.
В одному випадку вірус виділявся протягом 83 днів. Однак в жодному з досліджень не було виявлено живі віруси в тканинах або виділеннях через 9 діб після появи симптомів. Таким чином, пік вірусного навантаження припадає на перший тиждень захворювання, вважають вчені.
Отримані результати дали можливість виправдати рекомендації по ізоляції контактних людей упродовж 10 днів.
У статті підкреслюється, що в систематичний огляд були включені дослідження, в яких відстежувалася вірусне навантаження тільки госпіталізованих пацієнтів, тобто з середньо-важким і важким перебігом COVID-19. Можливо, у людей з легким перебігом і безсимптомних носіїв період виділення живого вірусу коротше.
Зазначимо, що питання про те, коли й скільки заразна людина з COVID-19, залишається одним з найгостріших, оскільки від цього залежить ефективність заходів щодо зниження захворюваності.
рейтинг: 
Оставить комментарий
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Авторизация через
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Оцените работу движка