Рак легень – найпоширеніший тип раку у чоловіків віком від 35 до 70 років у нашій країні. Кожного року у світі діагностують понад 2 мільйони нових випадків цього онкологічного захворювання. Тому, щоб звернути увагу до цього захворювання, громадська організація «Легені» запускає інформаційну кампанію «Легені, які говорять». Її мета – нагадати людям піклуватися про своє здоров’я, регулярно обстежуватись, аби вчасно діагностувати і знати про можливі способи лікування цього захворювання.
Із 16 по 30 листопада 2020 року кияни та гості столиці зможуть повзаємодіяти зі скульптурою «Легені, які говорять» у Маріїнському парку (точна геолокація https://cutt.ly/mg4ZUue). На скульптурі розміщені датчики руху, які промовляють до перехожих, що наближаються до неї, голосами людей, які борються з раком легень. За посиланням (QR-кодом на скульптурі) ці історії можна побачити. На початку грудня скульптура буде переміщена в один із парків Києва, щоб стати частиною міста та нагадувати людям піклуватися про свої легені.
«Рак легень – найпоширеніша причина смертності від онкологічних захворювань у всьому світі. Люди не знають про рак легень, не проходять профілактичні обстеження, поки не стикаються із діагнозом на останніх стадіях. Ми, громадська організація «Легені», вирішили змінювати ситуацію. Цією кампанією «Легені, які говорять» ми хочемо в усіх сенсах звернути увагу людей на ранню діагностику раку легень та можливості його лікування. Ми привертаємо увагу нашого суспільства до раку легень через мистецтво – скульптуру «Легені, які говорять», через відео історії наших співгромадян - через візуальний вплив на свідомість українців,» – розповідає голова громадської організації «Легені» Вікторія Штонда.
«Тема анатомії, будови людського організму та рослинного світу є наскрізною моєї творчості. Майже всі свої скульптури я називаю рослинами. І ця скульптура «Легені, які говорять» – схожа на рослину, як будова наших легень. Скульптура створена із гілок, які впали або були зрізані. Бетон укріплює їх та монуметалізує, щоб нагадати людям, що важливо піклуватись про чистоту наших легень, як «Храму Повітря». Інтерактивна аудіальна частина об’єкта, ретранслюючи історії людей із раком легень, закликає перехожих зупинитися, оглянути біонічну структуру та берегти власне здоров’я,» – ділиться своїм задумом авторка скульптури мультидисциплінарна художниця ANi /Анна Надуда/.