За статистикою Центру громадського здоров'я МОЗ, який посилається на Глобальне опитування молоді щодо вживання тютюну, більше половини українських підлітків у віці від 13 до 17 років хоча б раз в житті курили електронні сигарети. Більш того, кожен п'ятий з них курить електронні сигарети постійно.
31 травня був Всесвітній день без тютюну, започаткований ВООЗ ще у 1988 році. Однак в сьогоднішніх реаліях він набув трохи іншого забарвлення: в даний час ВООЗ закликає активно боротися саме з курінням електронних сигарет, а також з курінням молоді.
Тютюнові компанії усвідомили, що традиційне куріння стрімко втрачає популярність в суспільстві, і оперативно переорієнтувалися на випуск і популяризацію електронних сигарет, а також систем для нагрівання тютюну. У той же час, ВООЗ заявляє, що електронні сигарети шкодять здоров'ю, і рекомендує застосовувати до них і до систем нагрівання тютюну такі ж регуляторні норми, як і до звичайних сигарет.
На жаль, в Україні законодавство щодо електронних сигарет і систем нагрівання тютюну поки залишається неврегульованим. Через це існує факт агресивного маркетингу і просування даної продукції, а також її фактична доступність для дітей і підлітків.
Депутатам потрібно терміново звернути увагу на цю прогалину в законодавстві. Суспільству ж необхідно нарешті зрозуміти, що будь-яке куріння небезпечне для здоров'я: будь то прості сигарети, електронні або кальян.
Автор: Ольга Купріянова