П'ять українських пацієнтів, яким потрібна пересадка серця, відправляться на операцію за кордон за рахунок державного бюджету країни. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я. Серед цих п'яти пацієнтів - одна дитина.
Всі хворі, яких було прийнято рішення направити на операції в закордонні клинки, потребують трансплантації серця. Їх випадки потрапляють під дію програми «Лікування громадян України за кордоном». У МОЗ зазначають, що постійно моніторять клініки, в яких проходять лікування наші громадяни, і дають згоду на оплату послуг лише в тих медичних установах, де дотримуються карантинних вимог країни, в якій вони знаходяться. Адже в багатьох європейських країнах ситуація з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 набагато гірша, ніж в Україні, тому потрібно убезпечити наших співгромадян від можливих ризиків зараження.
За офіційними даними, з початку 2020 року спеціальна комісія МОЗ прийняла рішення про фінансування лікування 316 громадян України за кордоном. Найчастіше ці пацієнти потребують лікування онкогематологічних, онкологічних, кардіохірургічних та нейрохірургічних хвороб, а також вроджених вад розвитку. За кордон українських пацієнтів відправляють, якщо в нашій країні немає можливості лікувати дані патології.
У державному бюджеті 2020 року на лікування громадян України за кордоном передбачено трохи більше 1 мільярда гривень. Для пацієнтів домогтися оплати лікування за кордоном - це довгий і важкий шлях, адже бажаючих завжди набагато більше, ніж здатна оплатити держава. Тому єдиний вихід - поліпшити якість лікування і спектр надаваних медичних послуг в Україні. Пересадку органів від неродинних донорів в нашій країні вже почали потроху проводити. Є надія, що з часом необхідність в масовому лікуванні українців за кордоном відпаде.
Автор: Ольга Купріянова