За даними Центру громадського здоров'я, на 2020 рік з державного бюджету виділено понад 207 мільйонів гривень на профілактику ВІЛ, а також на догляд та підтримку хворих, які живуть з ВІЛ. Завдяки цим грошам 293 тисячі людей з групи ризику зараження ВІЛ мають можливість отримувати послуги з профілактики захворювання.
З 2019 року послуги профілактики ВІЛ серед населення координує Центр громадського здоров'я, а також неурядові організації та регіональні Центри громадського здоров'я. Вони повідомляють населенню інформацію про відкриття нових пунктів надання послуг, їх робочі графіки, завантаженість тощо.
Щоб зберегти безперервність надання послуг з профілактики ВІЛ в умовах карантинних обмежень, пов'язаних з COVID-19, Центр громадського здоров'я розробив інструкції і правила роботи цих пунктів. Також всі працівники даних пунктів забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту.
Нагадаємо, ВІЛ-інфекцією можна заразитися при:
незахищеному сексуальному контакті з ВІЛ-інфікованим статевим партнером;
переливанні крові, трансплантації органів від зараженої ВІЛ людини;
використанні шприца, голки, які раніше використовував ВІЛ-інфікований;
вагітності, пологах, грудному вигодовуванні від інфікованої матері до дитини;
нестерильних процедурах з неправильно обробленими інструментами: пірсинг, манікюр, педикюр, татуювання;
контакті з кров'ю та іншими біологічними рідинами ВІЛ-інфікованого при недотриманні санітарно-гігієнічних правил (високий ризик інфікування при цьому у медичного персоналу).
Профілактика ВІЛ - важлива складова боротьби з цією недугою.
Автор: Ольга Купріянова