Міністерство охорони здоров'я з 1 червня змінює фінансування медичних установ. Це зупиняє реалізацію другого етапу медичної реформи, яка розпочалася 1 квітня.
Міністр охорони здоров'я України налаштований провести істотні зміни у медичній реформі України. МОЗ має намір покрити дефіцит фінансування всіх медичних закладів, щоб не допустити закриття лікарень та звільнення медичних працівників. Крім того, передбачається збільшення зарплати медиків.
Про це Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив на щоденному брифінгу.
“Медреформа в тому вигляді, в якому ми її отримали, означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників і закриття 332 лікарень. Все це – через брак фінансування. Насправді це не означає нічого доброго ні для медиків, ні пацієнтів. Ми не допустимо цієї несправедливості! Це не означає, що ми збираємося згортати реформу. Навпаки, її треба реалізовувати, але суттєво змінивши, враховуючи українські реалії та виправивши допущені при плануванні помилки. Вже в цьому році всі медичні установи повинні отримати фінансування не менше, ніж минулого року. Потрібне підвищення зарплат лікарям та середньому медичному персоналу другої та третьої ланки — це понад 400 тисяч медиків", – підкреслив Максим Степанов.
Медична реформа в зміненому вигляді передбачатиме покращення якості та доступності медичних послуг.
За словами глави відомства, головним закупником залишиться Національна служба здоров'я України. При цьому з 1 червня по Державній програмі медичних гарантій будуть додатково фінансуватися наступні пакети:
первинна медична допомога;
екстрена медична допомога;
гострий інфаркт міокарда;
гострий мозковий інсульт в стаціонарних умовах;
4 пакети для лікування COVID-19;
Максим Степанов заявив, що для того, щоб підвищити зарплати медикам, необхідно додатково виділити 11 млрд грн, і це буде зроблено з 1 липня 2020 року за рахунок державного бюджету України.
Автор: Наталія Холявицька