На запит Міністерства соціальної політики МОЗ України провело тренінг "Міжнародна класифікація функціонування. Для розробників політик".
Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ) має на меті визначити уніфіковану і стандартизовану мову та схеми опису станів здоров'я та станів, пов'язаних із здоров'ям.
Використання МКФ не обмежується лише медичною сферою, бо ця класифікація не зосереджується на діагнозі та наслідках захворювання, а є класифікацією "компонентів здоров'я" та пов'язаних із здоров'ям компонентів добробуту (таких, як можливість навчатися, працювати, бути залученим до суспільного життя). Саме такий підхід у розвинених країнах використовують медичні працівники, педагоги, соціальні працівники для всебічного розуміння стану здоров’я людини й кращого планування лікування, реабілітації та створення послуг для людей із хронічними захворюваннями, зниженим рівнем функціонування або інвалідністю. Тож соціальна допомога та соціальні послуги є також однією зі сфер, де необхідно використовувати МКФ для забезпечення якості та ефективності цих послуг.
Нагадаємо, що в рамках запровадження в Україні Міжнародної класифікації функціонування Міністерство охорони здоров'я України спільно з командою МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” (УФГЗ) та за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) провело спершу навчання національних тренерів з МКФ у грудні 2018 року, а у червні 2019 провело 25 регіональних тренінгів для лікарів, фізичних терапевтів та ерготерапевтів.
Докладно про МКФ: http://moz.gov.ua/mkf
Як і для чого використовувати МКФ: https://bit.ly/2PgHwy8
Джерело: http://moz.gov.ua