Ощадбанк запустив кредитний продукт, метою якого є купівля та встановлення обладнання для забезпечення безперебійної роботи енергосистеми бізнесу, в рамках державної програми «Доступні кредити 5−7-9%». Завдяки цьому жителі України можуть придбати за ставкою від 0% акумулятори, вітрові генератори, сонячні панелі, генератори, електронакопичувачі, біопаливо для будь-яких постачальників.
— Програма діятиме, поки у бізнесу буде запит на цей продукт в умовах нестабільності роботи енергетичної системи, — розповіла «ФАКТАМ» Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку.
— На кого у першу чергу вона розрахована? Чи можуть скористатись нею звичайні громадяни, які, наприклад, не мають власного бізнесу?
— Кредит розраховано на бізнес-клієнтів. Його можуть отримати як чинні клієнти Ощадбанку, так і нові, ФОП або юрособи. Види діяльності: торгівля, виробництво, послуги. Пріоритет мають клієнти з областей з високим ризиком пошкодження енергетичної інфраструктури. Рішення приймаються швидко, щоб задовольнити нагальні потреби наших клієнтів. Є умова щодо терміну діяльності бізнесу — не менше 12 місяців.
— Яка максимальна сума кредиту?
— Ми працюємо з клієнтами за кредитними програмами та надаємо позики на придбання/ модернізацію засобів енергозабезпечення бізнесу в межах 60 мільйонів гривень.
— Скажіть, будь ласка, який механізм дій, щоб взяти участь у програмі? Які документи потрібні для цього?
— Клієнт може проконсультуватись у відділенні з менеджером по роботі з мікро-, малим та середнім бізнесом. Також можна зателефонувати на бізнес-лінію за номером телефону: 0 800 219 800. Для отримання кредиту потрібно представити до банку відповідний пакет документів. Перелік документів щодо обладнання: договір купівлі-продажу обладнання /устаткування, рахунок-фактура та специфікація. Перелік документів щодо позичальника: заява на участь у програмі, статутні документи позичальника (ЮО/ФОП), фінансова звітність, паспорт та ІПН позичальника.
— Скільки часу приблизно ухвалюється рішення?
— Протягом 1−3 днів з моменту подання документів.
— Кому можуть відмовити у даній програмі?
— Відмову отримає клієнт з негативною діловою репутацією та кредитною історією.