Авторизация

FGSZ запропонує на I кв.-2022 у напрямку України гарантовану потужність 3,5 МВт-год/добу

FGSZ запропонує на I кв.-2022 у напрямку України гарантовану потужність 3,5 МВт-год/добу

Угорський газотранспортний оператор FGSZ запропонує на перший квартал 2022 року гарантовані потужності до 3,532 МВт-год/добу у точці VIP Bereg у напрямку України (HU>UA).



Згідно з прес-релізом FGSZ, перший аукціон на добову потужність газового дня 1 січня 2022 відбудеться 31 грудня 2021 о 16.30 (центральноєвропейський час).



Добова та внутрішньоденна потужності пропонуватимуться на період з 1 січня 2022 року до 31 березня 2022 року, а щомісячні – на лютий і березень.



FGSZ та "Оператор ГТС України" також працюють спільно, щоб продовжити цю пілотну пропозицію і після першого кварталу.



"Створення стійких потужностей HU>UA не впливає на вже чинні пропускні здібності UA>HU", - уточнюється в повідомленні.



Зі свого боку, ОГТСУ зазначив, що ця угода з FGSZ вперше з 2014 року збільшує гарантовані потужності для імпорту газу з Європи в Україну.



"Найважливіше в цій угоді – створення для вітчизняних трейдерів можливості доступу до газу з LNG-терміналу на острові Крк (Хорватія) і, відповідно, диверсифікація джерел постачання газу в Україну. Це крок для посилення нашої безпеки та нових можливостей для трейдерів з України та Європи", - написав голова оператора Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.



За його словами, угода дозволить фізично транспортувати щодобово до 8 млн. куб. м газу з Угорщини до України.



"Це, наприклад, як денний обсяг споживання газу по Києву, який є найбільшим споживачем газу. Разом із наявними добовими потужностями зі Словаччини (27 млн. куб. м), загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 35 млн. куб. м на добу", - додав Макогон.



Він також уточнив, що перший місячний аукціон на RBP відбудеться 17 січня.



Як повідомлялося, постачання природного газу в Україну з ЄС у січні-листопаді 2021 року скоротилося в 6,1 раза (на 13,05 млрд куб. м) порівняно з аналогічним періодом 2020 року - до 2,55 млрд куб. м.



 



 


Сообщает interfax.com.ua

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка