У Києві про підозру повідомили лікарю-анестезіологу, дії якого призвели до смерті — пацієнт помер через асфіксію та зупинку серця.
Як повідомили у =AZWOW0ihsJc4T9Kcp19x_2hYGr-wkdkJAaP_dyDNt0Q5JOQAzlOzCYSt1eiTAZ78V4F4VyI9R39Qa7VDCtzmwgwY9Il3SvOSBjXujjz8EAoleqL2zJkPhkceP1GdXPuas1nV6naicQ6_7LnGUEOqni1c&__tn__=%2CO%2CP-R]Київській міській прокуратурі, цей трагічний випадок стався у 2019 році, коли до Київської обласної лікарні звернувся чоловік — йому була показана операцію з вилучення з його шлунку інтрагастрального балона, встановленого раніше за медичними показаннями.
«Безпосередньо перед початком медичної процедури та загальної анестезії пацієнта оглянули та встановили показники сатурації на рівні 84% при нормі 95−100%. Незважаючи на те, що рівень насичення киснем у крові людини нижче 90% вважається низьким, а нижче 80% - загрозливим для функціонування мозку та серця, лікар-анестезіолог приступив до проведення анестезіологічного забезпечення, хоча як кваліфікований фахівець був обізнаний, що при 84% сатурації не дозволено проведення планових медичних маніпуляцій», — зазначили у прокуратурі.
Експерти заявили про прямий причинно-наслідковий зв'язок між смертю пацієнта та діями медика.
Лікарю-анестезіологу повідомили про підозру у неналежному виконанні медичним працівником своїх професійних обов'язків унаслідок недобросовісного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого, тобто у скоєнні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 140 КК України.
Раніше про підозру повідомлялося лікарю миколаївської клініки, де померла породілля. Дитина під час пологів вижила.
Ексклюзивний матеріал «Дивно, але я майже не відчуваю власних ніг, не можу ходити»: масаж спричинив смерть жінки у Чернігові" читайте на сайті «ФАКТІВ».
Фото зі сторінки прокуратури у соціальних мережах