Перші скляні вітрини з'явилися торік у ХІХ столітті у Європі. Вже на той час власники аптек та ювелірних крамниць оцінили маркетингову цінність даного варіанту комерційних меблів. Нині конструкції користуються не меншою популярністю. Технологічні можливості оснащення полиць розширюють функціонал, покращують естетичність виробів.
Конструкції універсальні, підходять для широкої товарної номенклатури. Основні сфери використання:
Залежно від сфери застосування вибирається конструкція та оснащення. Виробники пропонують кутові моделі, скляні вітрини-колони, острівці, підвісні, підлогові моделі, з розстібними стулками, під замок та ін. У оснащенні можуть бути холодильні агрегати, теплові елементи, якщо продукція потребує особливого температурного режиму.
Типові вироби мають у конструкції цоколь, накопичувач, полиці та верхню частину. Цоколь підіймає вітрину на необхідну висоту і виконує захисну функцію: захищає від ударів взуттям, інших пошкоджень. Висота цоколя -10-15 см.
Накопичувач використовується для зберігання продукції, буває прозорим, пластиковим із ДСП.
Полиці призначені для товарної викладки.
Добре виготовлена, красиво оформлена скляна вітрина сама "працює" продавцем, оскільки надає максимальний огляд продукції. Візуальний ефект посилює підсвічування. Вироби мають низку корисних експлуатаційних властивостей:
Скляна конструкція, навіть встановлена у центрі торгового залу, непомітна, але товар висунуто першому плані. Приміщення, обладнане меблями, зорово більше. Безкаркасні моделі, повністю виготовлені зі скла, мають огляд на 360°. Великий плюс - поєднання з популярними в торговому середовищі інтер'єрними стилями хай-тек, модерн, класика.
Виготовлення скляних вітрин та інших комерційних меблів займається компанія Slon Factory. Власне виробництво, 12-річний досвід роботи, широкий асортимент матеріалів дозволяють виконувати замовлення будь-якої складності відповідно до технічного завдання в обумовлений термін. За потреби виконується брендування продукції.