Авторизация

Шість років тому Ілон Маск запустив у космос Tesla Roadster

Шість років тому Ілон Маск запустив у космос Tesla Roadster

Компанія Ілона Маска SpaceX шість років тому запустила в космос автомобіль Tesla Roadster із манекеном Starman, пише IFLScience.
Відтоді автомобіль віддаляється від Землі з вражаючою швидкістю 25 290 км/год. Згідно з даними трекера Where Is Roadster, з моменту свого запуску 6 лютого 2018 року Tesla Roadster облетів навколо Сонця 4,1 раза.
Після запуску автомобіля в космос, деякі астрономи навіть спробували прорахувати подальшу орбіту об'єкта, а також ймовірність його зіткнення із Землею.

«У Roadster багато спільного з навколоземними об'єктами, які хаотично літають внутрішньою частиною Сонячної системи завдяки повторюваним близьким прольотам повз планети земної групи та іншим факторам. Спочатку такі об'єкти виходять на свої орбіти з більш віддаленого головного пояса, і згодом згорають поруч із Сонцем», - кажуть автори дослідження.

Це робить ймовірність зіткнення з планетами земної групи відносно низькою, яка становить трохи більше ніж 2%. Але автомобіль Маска все ж відрізняється.


«Початкова орбіта Tesla була безпосередньо пов'язана з орбітою Землі, тому ймовірність зіткнення об'єкта з орбітою планети залишатиметься високою, перш ніж він не перейде на траєкторію, що є більш характерною для навколоземних об'єктів. Наразі невідомо, згорить Tesla поруч із Сонцем чи все ж таки впаде назад на Землю», - зазначають астрономи.

Команда дослідників вважає, що у Tesla більше шансів зіткнутися з планетами земної групи, до якої, крім Землі, входять Меркурій, Венера і Марс.

У 2047 році автомобіль знову підійде на близькі 5 млн км до планет земної групи. Повторний близький проліт очікується ще через 100 років, що робить подальші прогнози неможливими.

«На основі сотень можливих сценаріїв, ми змогли статистично визначити ймовірність зіткнення Tesla з планетами Сонячної системи в астрономічних масштабах часу», - кажуть астрономи.


Таким чином команда підрахувала, що автомобіль приблизно з 22% ймовірністю зіткнеться із Землею, 12% на те, що він вріжеться у Венеру, і приблизно така сама ймовірність зіткнення із Сонцем.
На щастя для Маска та інших, це станеться протягом мільйонів років і навряд чи вплине на вартість акцій Tesla.
Хоча манекен Starman, можливо, не відмовився б від швидшого кінця свого польоту. Вчені підрахували, що він прослухав пісню Девіда Бові Space Oddity вже понад 624 000 разів.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка