1 січня в Києві пройшла смолоскипова хода з нагоди 113-ї річниці від дня народження очільника Організації українських націоналістів (ОУН) Степана Бандери. Це традиційна щорічна хода, яку організовують українські націоналістичні організації. Такі і подібні акції відбуваються і в інших містах України. Хода пройшла від парку Шевченка до майдану Незалежності, пізніше учасники маршу завітали до Офісу президента, де заявили вимогу визнати Степана Бандеру Героєм України.
Степан Бандера був лідером українських націоналістів, який став суперечливою постаттю, особливо на міжнародній арені.
Чимало українців ставляться до Бандери як до героя національно-визвольної боротьби за незалежність України, інші називають його «нацистським прислужником». Польща й Ізраїль заявляють, що послідовники Бандери брали участь в етнічних чистках, від яких загинули тисячі поляків і євреїв. Москва розглядала Бандеру як затятого ворога. Радянська, а пізніше російська пропаганда створили з нього символ боротьби проти Кремля.
Громадська думка в Україні залишається поділеною щодо того, чи був Бандера національним героєм, як вважають його прихильники, чи злочинцем, як стверджують його супротивники, а також антиукраїнська пропаганда.
Згідно з опитуваннями, позитивно до Бандери ставляться 36 відсотків українців, негативно – 34 відсотки.
Словом «бандерівець» деколи називають українських націоналістів чи загалом патріотів України – чи то в позитивному сенсі, чи в негативному.
Підписатись на наші канали Радіо Свобода Україна: http://bit.ly/radiosvoboda-ukraine Програми та трансляції: http://bit.ly/radiosvoboda-youtube
Ми у соцмережах https://www.facebook.com/radiosvoboda.org https://twitter.com/radiosvoboda https://instagram.com/radio.svoboda https://telegram.me/svoboda_radio Мобільний застосунок App Store http://bit.ly/RadioSvoboda-AppleStore Google Play http://bit.ly/Radiosvoboda-GooglePlay