Під час сьогоднішніх переговорів Україна та Грузія обговорили широкий порядок денний наших питань двосторонньої взаємодії, повідомив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками ЗМІ у Тбілісі.
«У нас схожі проблеми — у Грузії Абхазія і Південна Осетія, в Україні — це Крим і окремі райони Донбасу. Тому нам необхідно активізувати співпрацю в ООН, насамперед в Раді Безпеки», - додав він, відповідаючи на запитання журналістів. Президент також зазначив, що керівництво Молдови, Грузії та України проводить спільні скоординовані дії на міжнародній арені для протидії російській агресії і звільнення своїх окупованих територій.
За словами Президента, значну частину часу було присвячено Європейському Союзу і НАТО та координації дій України і Грузії в європейській і євроатлантичній інтеграції. «Перший етап укладення Угоди про асоціацію, її ратифікацію, започаткування вільної та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, запровадження безвізового режиму для громадян України і Грузії ми були поруч, разом. Впевнений в тому, що це є перший етап реалізації політики Східного партнерства. І зараз ми спільно, разом з нашими партнерами з Молдови, європейськими партнерами будемо формувати другий етап порядку денного Східного партнерства», - повідомив Петро Порошенко.
Питання активізації економічного партнерства також було одним із ключових під час зустрічі, підкреслив Президент. За його словами йшлося про усунення будь-яких бар’єрів, координації тарифів, в тому числі на залізничні, паромні перевезення, поглиблення зони вільної торгівлі. На переконання Петра Порошенка у цьому контексті Україна та Грузія мають зробити все задля реалізації потенціалу двостороннього співробітництва.
«Думаю, що інвестиційний круглий стіл в Батумі і українсько-грузинський бізнес-форум в Тбілісі, які будуть проведені в рамках мого візиту, нададуть новий поштовх в розвитку наших бізнес відносин», - сказав Президент зазначивши, що під час зустрічі з керівництвом грузинського Уряду обговорюватимуться кроки, які мають сприяти розширенню економічного співробітництва.
Україна також зацікавлена в розширенні співпраці з Грузією в галузі освіти. Це особливо важливо зараз, коли розроблено реформування цієї галузі нашої держави. «Грузинський досвід нам надзвичайно корисний для того, щоб використати ті позитивні моменти, які ми будемо мати в освітній системі», - додав Президент.
Петро Порошенко Подякував Президенту Грузії за запрошення до Тбілісі та відверту розмову і запросив Георгі Маргвелашвілі відвідати Україну з візитом. «Впевнений, що зараз ми маємо інтенсифікувати наші візити», - додав він.