Авторизация

Успішна Україна забезпечить стабільність регіону - Президент в Chatham House

Президент Петро Порошенко під час виступу в Королівському інституті міжнародних відносин Chatham House на тему: «Битва за Україну: лідерство та солідарність проти агресії» подякував присутнім за інтерес до України, за підтримку і солідарність з Українською державою. Він наголосив, що це спільна боротьба не лише проти агресії і повернення в світ неповаги і «навмисних територіальних захоплень», але і за майбутнє Європи та вільний світ, що заснований на «верховенстві закону», а не «права сили».


Глава держави нагадав про виклики, з якими світ нині стикнувся. «Ми кинули виклик багатьом проблемам – чи то тероризм або зростаючий радикалізм, ксенофобія чи міграція, поширення зброї масового знищення або зміни клімату. Автократичні лідери відчувають себе вільно, порушуючи права людини і міжнародне право. Вони проявляють повну неповагу до наших вимог і закликів до миру», - зазначив Президент.


Петро Порошенко підкреслив, що багато хто обирає між цінностями і прагматизмом, сподіваючись, що «осяде пил» і все повернеться в нормальне русло, як було. «Багато хто думає: раз Росія поживиться - і більше не буде загрозою. Я не згоден. У Росії немає проблеми голоду, а є проблема цінностей: вона не вірить в демократію і права людини, а вірить в речі на кшталт «світове панування» і «зони впливу». Вона не грає за правилами. І вірить лише в одне правило: «Росія виграє. Завжди. Незважаючи ні на що», - наголосив Президент. Петро Порошенко додав, що це можна побачити в політиці, в спорті – скандалах пов’язаних із допінгом, у фейковій новинній реальності.


Петро Порошенко наголосив, що Росія веде гібридну війну. «Дезінформація, агресивна пропаганда, навмисні хакерські атаки і брехня – це лише мала частина цього. Москва не тільки відмовляється від світового порядку, а намагається створити альтернативну реальність на основі альтернативних цінностей: тиранія замість демократії, нетерпимість замість поваги, перемога однієї сторони замість взаємної перемоги», - зазначив Президент. Він нагадав, що Росія порушила Будапештський меморандум, учасником якого також є Великобританія, і кожну частину двосторонніх українсько-російських договорів, в яких Москва гарантувала Україні суверенітет і територіальну цілісність, незалежність та недоторканість кордонів.


Глава держави зазначив, що іноді політики запитують, чому вони мають дбати про Україну. Він уточнив, що мова йде не про державного секретаря США Рекса Тіллерсона, бо політична і дипломатична Америка має чітке уявлення про роль України, але про людей на Заході, які іноді купуються на російську пропаганду про Росію, яка «просто хоче бути самою собою» і про зіткнення цивілізацій, в яких «Захід зайшов занадто далеко».


«По-перше , це не «зіткнення цивілізацій», а зіткнення між світом правил і світом тупої сили. По-друге, Україна – це інвестиції в безпеку всіх, в тому числі Росії. Україна не може бути переможеною. Вона може стати успішною тільки за допомогою своїх союзників. Успішна і стабільна Україна означає успішний і стабільний регіон», - зазначив Глава держави. Він додав, що Україна є тестом, чи дійсно, як стверджує Росія, Європейський Союз в занепаді.


За словами Президента, досвід України є безцінним активом в області ядерного нерозповсюдження, адже якщо не виконується Будапештський меморандум, то яким це стане уроком для країн, що розмірковують щодо свого ядерного потенціалу. «І, нарешті, п'яте – Україна боєць. Якщо ви шукаєте когось, хто керується принципом, а не страхом – дивіться на Україну», - зазначив Петро Порошенко. Він нагадав, що українська армія протистоїть російській агресії, в тому числі захищаючи від неї європейців.


«Прагнення Росії до гегемонії не обмежиться Україною. Вчора це було Придністров'я та Грузія. Сьогодні Сирія і Україна. Хто буде наступним?», - сказав Президент.

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?