Авторизация

Луковица держави: Єдність України має бути понад усе

Президент Петро Порошенко під час церемонії вручення Національної премії України ім. Тараса Шевченка привітав українців із 203-ю річницею від дня народження Кобзаря. «Це та постать, яка об’єднує українців і створює Україну», - наголосив Глава держави.


За словами Петра Порошенка, наша культура у всі часи гуртувала українство: «Об’єднує вона нас і тепер. Її традиційні пласти та модерні тенденції є міцним підґрунтям української ідентичності, культурної окремішності, а відтак і політичної суверенної української нації».


«Саме Шевченка з любов’ю і пошаною вже не одна генерація називає, і цілком заслужено, батьком української нації. Сила й велич Шевченка не лише в його поезії. Він повернув нам українцям історичну пам’ять, розбудив національну свідомість і примусив згадати про гідність, надихнув на боротьбу», - підкреслив Президент.


Луковица держави: Єдність України має бути понад усе


Глава держави нагадав слова українського письменника Євгена Маланюка про те, що саме Шевченко з усім натхненням поета намагався оживити й сполучити «спаралізовані» на той момент складники нації, «вдихнути історичне життя в завмерлий національний організм».


«І нашому поколінню, говорячи словами самого Тараса, «довелось запить з московської чаші московську отруту». Нині ми переживаємо найдраматичніший період новітньої історії. Але зараз у нас є чітке усвідомлення «свого шляху широкого». Є наше відважне українське військо, є українська церква,  є українська державна мова. Є сама держава і сучасна українська політична нація. В утвердженні незалежності та суверенітету нас зараз підтримує весь світ», - підкреслив Петро Порошенко.


Глава держави наголосив, що настанова Тараса Григоровича: «Свою Україну любіть. Любіть її во время люте, в остатню тяжкую минуту за неї Господа моліть» є принципом для керування у щоденній діяльності.


«Величний заповіт Тараса підняв національно-визвольну хвилю Української революції 1917-1920 років. Саме нині ми відзначаємо століття її початку та прагнемо засвоїти головний її урок – урок єдності, яка має бути понад усе»,  - підкреслив Петро Порошенко.


Президент також підкреслив, що шевченківського святого заповіту дотримувалися і під час Революції Гідності. «У всіх нас назавжди перед очима – один із перших героїв Небесної Сотні Сергій Нігоян. Аж пропікає душу його заклик: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає», - сказав він.


За словами Президента, «заповіт Тараса надихає наших воїнів на захист кожного клаптика української землі від російської агресії».


Глава держави також зазначив, що перед російською окупацією Сімферополя й Донецька свідомі українці збиралися саме біля пам’ятників Тарасу Шевченку, а промосковські і московські наймити та агенти збирались біля пам’ятників Леніну. Він висловив впевненість, що і сьогодні знайдуться сміливці-патріоти, які на окупованій території прийдуть до пам’ятника Кобзарю.


«Шевченко, Шевченкове слово є опорою і натхненням для нашого громадянського і європейського поступу», - переконаний Петро Порошенко.


Луковица держави: Єдність України має бути понад усе


За  словами Президента, Тарас Шевченко дивним чином, є завжди сучасним і завжди доречним. І не тільки тому, що так вважають українці, а насамперед, тому,  що глибину його слова, унікальність думки, непересічність життєвої долі давно визнали у всьому світі.


Перед початком церемонії вручення Національної премії України ім. Тараса Шевченка Президент разом з дружиною Мариною Порошенко вшанували пам'ять Кобзаря. Президентське подружжя поклало квіти до пам'ятника великому Кобзарю у Києві.


Разом з Главою держави у церемонії взяли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Київський міський голова Віталій Кличко, члени Кабінету міністрів, народні депутати, діячі культури, представники громадськості.

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?