Президент Петро Порошенко під час виступу на 53-й Мюнхенській конференції з питань безпеки, висловив вдячність Голові конференції Вольфгангу Ішингеру за багаторічну можливість мати дискусію з приводу найважливішого питання - питання глобальної та європейської безпеки. Глава держави також подякував Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель та всім лідерам ЄС за їх особисту участь в процесі посилення безпеки в Європі та повернення миру на українську землю.
Президент наголосив, що це призведе не до миру, а до ще більшої дестабілізації.
За його словами, президент Росії Путін глибоко та щиро ненавидить Україну: "Він заперечує самобутність і унікальну ідентичність українського народу.
Він публічно проголошує українську ідентичність частиною російської домінуючої ідентичності".
"Він не бачить місця України на політичній карті Європи і він хоче розмалювати місце для України російськими кольорами. Але було б помилкою думати, що апетити Росії обмежуються тільки Україною", - підкреслив Петро Порошенко.
Глава держави нагадав, як минулого року президент Росії на церемонії нагородження переможців російської географічної асоціації на своє ж запитання студентам: "де закінчуються межі Росії?» - сказав: "російські кордони не закінчуються ніде!"
Президент підкреслив, що ці слова російського очільника не були просто жартом: "Це зовсім не так. Це доктрина і багато країн - в Європейському Союзі або за межами Атлантики - вже відчули цю доктрину в дії".
Петро Порошенко також навів слова Невілла Чемберлена від 1938 року на захист Мюнхенської угоди: “Я привіз вам мир для цілого покоління. Ми глибоко вдячні вам. Йдіть додому та добре виспіться”. Він зазначив, що тоді ці слова були натхненні обіцянкою нацистів, відразу після Мюнхена, не мати ніяких територіальних претензій в Європі.
Водночас, Президент зазначив, що історія показала хибність цієї політики умиротворення.
"Ніколи не слід вірити в добру волю того, хто довів, що у нього немає доброї волі", - сказав Петро Порошенко. Він наголосив, що час саме “зараз” і місце - “Україна”, коли світ має показати свою єдність і солідарність у протистоянні з агресором.