Авторизация

Глава держави: Геноцид тридцятих років – прямий наслідок втрати державності в двадцятих роках

Президент Петро Порошенко під час заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні наголосив, що геноцид тридцятих років минулого століття став прямим наслідком втрати державності в двадцятих роках.


Глава держави зазначив, що окупація України радянською Росією стала можливою внаслідок роз’єднання та внутрішніх чвар політичних сил молодої української держави, які входили і виходили з коаліцій; розгойдували вулицю; плели один проти одного інтриги і навіть піднімали повстання.


«Звісно, і незалежність не гарантує від неврожаїв, але всі знають: в сусідніх з СРСР країнах українців не нищили конфіскацією їжі. Тож очевидно: збережи Україна свою самостійність, жодних спланованих голодоморів не було би також», - підкреслив Петро Порошенко під час заходу із вшанування пам’яті жертв голодоморів, що відбувся у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору».


Глава держави зазначив, що колективізація й придушення опору селянства, винищення української інтелігенції та ліквідація української Церкви не дали того результату, на який розраховували в Москві. «І тоді тоталітарний режим спланував Голодомор та втілив його в життя в масштабах геноциду. Метою імперії було знищення будь-яких можливостей для національного самовизначення нашої держави України. Реалізація цієї мети передбачала ліквідацію національно-свідомої частини тогочасного суспільства, насамперед селянства та інтелігенції», - наголосив Петро Порошенко.


Президент нагадав про жахливі історії українців, які пережили голодомор, і підкреслив, що про це мають знати і не забувати. «Апологети заперечення Голодомору – геноциду живуть здебільшого в одній географічній точці. Вони ховають від науковців архівні документи та судом забороняють відповідні праці українських авторів. Можна, звичайно, зачистити від книжок про Голодомор багатостраждальну Бібліотеку української літератури у Москві, але ж із історії Голодомор викреслити неможливо», - зазначив Глава держави.


Петро Порошенко наголосив, що Голодомор 1932-1932 років українців не зламав: після десятиліть нищення, Україна звелася на ноги і в 1991 році поставила крапку в історії імперії, а нині протистоїть спробам відродити імперію і впевнено захищає рубежі свободи – свободи власної і свободи Європи. Глава держави підкреслив: «Злочини проти людяності не мають терміну давності. З об’єктивних причин організаторів Голодомору неможливо покарати, але вірю, що вони вже горять в геєні вогняній. Ми ж маємо виконати святий обов’язок перед пам’яттю мільйонів закатованих голодом українців – ми маємо зберегти Україну. Україну єдину, соборну, незалежну».


У заходах також взяв участь Микола Онищенко, який став очевидцем голодомору, а пізніше, через агресію Росії на Донбасі, став вимушеним переселенцем. Він розповів про жахіття 1932-1933 років: коли у людей відбирали всю їжу і через голод траплялись навіть випадки канібалізму. «Вічна слава невинно загиблим. І слава нашим захисникам, які боронять Україну від навали з Росії», - сказав Микола Онищенко.


Президент, представники української влади та громадськості встановили запалені лампадки біля Меморіального комплексу пам’яті жертв голодомору.


Присутні вшанували пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання.

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка